Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek podcastu Století 21

Youradio Talk

Společnost

Podcast Století 21

51 epizod

76 odběratelů

Rozhovory s výjimečnými lidmi, kteří žijí kolem nás. Jak myslí, jak žijí, v co věří, co je naplňuje. Unikátní podcast Století 21 na Youradio Talk připravujeme ve spolupráci s organizací Maranatha.

Obrázek epizody Století 21 #51 - Samuel Hornek - "Pokud chcete podnikat, tak Váš motor musí být jiný než peníze. Musí to být nějaký zájem, který máte v tom oboru," radí manažer, jenž pomáhá startupovým firmám v podnikání.

Století 21 #51 - Samuel Hornek - "Pokud chcete podnikat, tak Váš motor musí být jiný než peníze. Musí to být nějaký zájem, který máte v tom oboru," radí manažer, jenž pomáhá startupovým firmám v podnikání.

2. 12. 2022

16 min

Obrázek epizody Století 21 #50 - Richard Korbut - "Jedna z největších překážek, co lidé závislí na drogách prožívají, je, že se nemohou zbavit vlastních myšlenek, chuti na drogu a celého toho životního stylu..." říká dobrovolník, který pomáhá drogově závislým lidem.

Století 21 #50 - Richard Korbut - "Jedna z největších překážek, co lidé závislí na drogách prožívají, je, že se nemohou zbavit vlastních myšlenek, chuti na drogu a celého toho životního stylu..." říká dobrovolník, který pomáhá drogově závislým lidem.

18. 11. 2022

18 min

Obrázek epizody Století 21 #49 - Renáta Benešová Chlebková - rozhovor na téma odcházení blízkého člověka, truchlení, vděku a radách jak nalézt smysl života a vyrovnat se se smrtí

Století 21 #49 - Renáta Benešová Chlebková - rozhovor na téma odcházení blízkého člověka, truchlení, vděku a radách jak nalézt smysl života a vyrovnat se se smrtí

4. 11. 2022

23 min

Obrázek epizody Století 21 #48 - Renáta Benešová Chlebková - rozhovor plný naděje a povzbuzení v náročných životních situacích

Století 21 #48 - Renáta Benešová Chlebková - rozhovor plný naděje a povzbuzení v náročných životních situacích

28. 10. 2022

15 min

Obrázek epizody Století 21 #47 - Stanislav Slamka - "Prvořadá zodpovědnost za výchovu dětí leží na rodičích a času, který s nimi stráví," radí odborník na výchovu dětí, kaplan křesťanské školy Eliáš.

Století 21 #47 - Stanislav Slamka - "Prvořadá zodpovědnost za výchovu dětí leží na rodičích a času, který s nimi stráví," radí odborník na výchovu dětí, kaplan křesťanské školy Eliáš.

14. 10. 2022

24 min

Obrázek epizody Století 21 #46 - Renáta Benešová Chlebková - Nevšední rozhovor o společenské odpovědnosti a pomoci firem

Století 21 #46 - Renáta Benešová Chlebková - Nevšední rozhovor o společenské odpovědnosti a pomoci firem

7. 10. 2022

16 min

Obrázek epizody Století 21 #45 - Josef Slowík - "Čím více zpomaluji své životní tempo, tím více zajímavých lidí potkávám mezi těmi, kteří nespěchají vepředu, a můj život se tak stává mnohem bohatší," říká speciální pedagog své zkušenosti s postiženými lidmi.

Století 21 #45 - Josef Slowík - "Čím více zpomaluji své životní tempo, tím více zajímavých lidí potkávám mezi těmi, kteří nespěchají vepředu, a můj život se tak stává mnohem bohatší," říká speciální pedagog své zkušenosti s postiženými lidmi.

23. 9. 2022

24 min

Obrázek epizody Století 21 #44 - Pavel Kostečka - "Pán Bůh v těch podstatných věcech ukazuje kudy jít..." rozhovor nejen o evoluci, stvoření, ale také o tom, jak poznat, že Vás Pán Bůh vede.

Století 21 #44 - Pavel Kostečka - "Pán Bůh v těch podstatných věcech ukazuje kudy jít..." rozhovor nejen o evoluci, stvoření, ale také o tom, jak poznat, že Vás Pán Bůh vede.

16. 9. 2022

28 min

Obrázek epizody Století 21 #43 - John Scharffenberg - "Jezte ve správnou dobu, pestrou skladbu přirozených, nerafinovaných potravin," radí uznávaný odborník na výživu, jenž se sám dožil již 98 let.

Století 21 #43 - John Scharffenberg - "Jezte ve správnou dobu, pestrou skladbu přirozených, nerafinovaných potravin," radí uznávaný odborník na výživu, jenž se sám dožil již 98 let.

2. 9. 2022

19 min

Obrázek epizody Století 21 #42 - Tomáš Kábrt - "Když chceš, abys prospěl sobě, musíš říkat, co chtějí lidi slyšet. Když chceš prospět těm lidem, těm druhejm, tak musíš říkat pravdu," říká účastník protikomunistického odboje o pevných morálních postojích.

Století 21 #42 - Tomáš Kábrt - "Když chceš, abys prospěl sobě, musíš říkat, co chtějí lidi slyšet. Když chceš prospět těm lidem, těm druhejm, tak musíš říkat pravdu," říká účastník protikomunistického odboje o pevných morálních postojích.

20. 8. 2022

51 min

Obrázek epizody Století 21 #41 - John Scharffenberg - "Dostatek fyzické aktivity je důležitější než to, co jíme. Každou hodinu v pohybu získáme další tři hodiny života," říká profesor z americké Loma Lindy, patřící mezi pět míst, kde se lidé dožívají nejdelšího života.

Století 21 #41 - John Scharffenberg - "Dostatek fyzické aktivity je důležitější než to, co jíme. Každou hodinu v pohybu získáme další tři hodiny života," říká profesor z americké Loma Lindy, patřící mezi pět míst, kde se lidé dožívají nejdelšího života.

5. 8. 2022

24 min

Obrázek epizody Století 21 #40 - Miloslav Bláha - "Protože pak nás sebrali a byli jsme na Mírově, faráři a odsud to byla jako přestupní stanice do těch gulagů..." výjimečný rozhovor s 95 letým mužem, který byl perzekuovaný kvůli své víře.

Století 21 #40 - Miloslav Bláha - "Protože pak nás sebrali a byli jsme na Mírově, faráři a odsud to byla jako přestupní stanice do těch gulagů..." výjimečný rozhovor s 95 letým mužem, který byl perzekuovaný kvůli své víře.

22. 7. 2022

25 min

Obrázek epizody Století 21 #39 - Richard Korbut - "Vím stoprocentně, že Bůh tak funguje a kdokoliv se Mu otevře a svěří s jeho problémem s dobrým úmyslem, tak On dokáže měnit životy..." Rozhovor plný emocí a životních zkušeností s drogami a cestě ze závislosti.

Století 21 #39 - Richard Korbut - "Vím stoprocentně, že Bůh tak funguje a kdokoliv se Mu otevře a svěří s jeho problémem s dobrým úmyslem, tak On dokáže měnit životy..." Rozhovor plný emocí a životních zkušeností s drogami a cestě ze závislosti.

8. 7. 2022

32 min

Obrázek epizody Století 21 #38 - Pavel Kostečka - "Je ideální, když děláme svoje povolání, protože víme, že tam máme být a já prostě zaslechl takové osobní pozvání, jako jdi do toho!" Osobní zpověď o tom, jak se z uznávaného vědce stal kazatel.

Století 21 #38 - Pavel Kostečka - "Je ideální, když děláme svoje povolání, protože víme, že tam máme být a já prostě zaslechl takové osobní pozvání, jako jdi do toho!" Osobní zpověď o tom, jak se z uznávaného vědce stal kazatel.

24. 6. 2022

18 min

Obrázek epizody Století 21 #37 - Jan Holna - Přál bych českým architektům, aby měli podmínky jako mají architekti jinde v Evropě nebo jako měli architekti u nás za 1. republiky, říká jeden z tvůrců legendární administrativní budovy Filadelfia v pražské Michl

Století 21 #37 - Jan Holna - Přál bych českým architektům, aby měli podmínky jako mají architekti jinde v Evropě nebo jako měli architekti u nás za 1. republiky, říká jeden z tvůrců legendární administrativní budovy Filadelfia v pražské Michl

10. 6. 2022

18 min

Obrázek epizody Století 21 #36 - Michael Kruger - "Češi mohou být hrdí na to, jak pomáhají. Viděli jsme to například v průběhu covidu, kdy Češi poskytli opravdu velké množství pomoci." Rozhovor s prezidentem mezinárodní organizace ADRA o současné situaci ve světě.

Století 21 #36 - Michael Kruger - "Češi mohou být hrdí na to, jak pomáhají. Viděli jsme to například v průběhu covidu, kdy Češi poskytli opravdu velké množství pomoci." Rozhovor s prezidentem mezinárodní organizace ADRA o současné situaci ve světě.

27. 5. 2022

21 min

Obrázek epizody Století 21 #35 - Roman Buchtel - "Já jsem jako dítě měl tu příležitost od mala vyrůstat v klubu Pathfinder a hrozně moc mi to dalo, což jsem docenil až v pozdějším věku. A vždycky jsem to bral, že to chci nějak vrátit" říká předseda klubu Pathfinder.

Století 21 #35 - Roman Buchtel - "Já jsem jako dítě měl tu příležitost od mala vyrůstat v klubu Pathfinder a hrozně moc mi to dalo, což jsem docenil až v pozdějším věku. A vždycky jsem to bral, že to chci nějak vrátit" říká předseda klubu Pathfinder.

20. 5. 2022

14 min

Obrázek epizody Století 21 #34 - Radomír Jonczy - "Ono je to v podstatě tak, že když jsme kdysi vyrůstali v úplných rodinách, to jaksi způsobovalo, že jsme přejímali vzory..." rozhovor plný životních zkušeností a rad, jak překonat manželské krize.

Století 21 #34 - Radomír Jonczy - "Ono je to v podstatě tak, že když jsme kdysi vyrůstali v úplných rodinách, to jaksi způsobovalo, že jsme přejímali vzory..." rozhovor plný životních zkušeností a rad, jak překonat manželské krize.

13. 5. 2022

15 min

Obrázek epizody Století 21 #33 - Josef Koláček - "Víra a spiritualita je velmi nosné téma, které pomáhá lidem zvládat  a vstřebávat těžké životní zážitky," říká koordinátor humanitární pomoci organizace ADRA.

Století 21 #33 - Josef Koláček - "Víra a spiritualita je velmi nosné téma, které pomáhá lidem zvládat a vstřebávat těžké životní zážitky," říká koordinátor humanitární pomoci organizace ADRA.

29. 4. 2022

13 min

Obrázek epizody Století 21 #32 – Mgr. Radomír Jonczy - "Každý vztah je natolik posvátný, že stojí za to udělat maximum pro to, aby se zachoval." Cenné rady a zkušenosti uznávaného vztahového poradce o tom, jak předcházet problémům ve vztazích a jak se naučit je řešit.

Století 21 #32 – Mgr. Radomír Jonczy - "Každý vztah je natolik posvátný, že stojí za to udělat maximum pro to, aby se zachoval." Cenné rady a zkušenosti uznávaného vztahového poradce o tom, jak předcházet problémům ve vztazích a jak se naučit je řešit.

22. 4. 2022

16 min

Obrázek epizody Století 21 #31 - Jan Bárta - "Štěstí není závislé na tom, kolik toho máme, ale je to něco, co je dáno lidem, kteří mají odvahu bojovat s tím životem...". Rozhovor s bývalým ředitelem organizace ADRA o způsobech efektivní pomoci druhým lidem.

Století 21 #31 - Jan Bárta - "Štěstí není závislé na tom, kolik toho máme, ale je to něco, co je dáno lidem, kteří mají odvahu bojovat s tím životem...". Rozhovor s bývalým ředitelem organizace ADRA o způsobech efektivní pomoci druhým lidem.

8. 4. 2022

20 min

Obrázek epizody Století 21 #30 - Renata Balcarová - "Naši občané jsou v České republice kriminalizování.... Tam kde by mohl být alternativní trest uložený, tak se ukládá odnětí svobody...". Poutavé povídání plné emocí a zkušeností z prostředí vězeňské služby.

Století 21 #30 - Renata Balcarová - "Naši občané jsou v České republice kriminalizování.... Tam kde by mohl být alternativní trest uložený, tak se ukládá odnětí svobody...". Poutavé povídání plné emocí a zkušeností z prostředí vězeňské služby.

1. 4. 2022

23 min

Obrázek epizody Století 21 #29 - Eduard Forejt - "Kouzlo eko-logického města se skrývá v tom, že bych měl upřednostnit co nejvíce potřeby člověka tím, že snížíme jeho potřebu cestovat". Rozhovor o rozvoji měst, vyléčení rakoviny, ale také víře v Pána Boha.

Století 21 #29 - Eduard Forejt - "Kouzlo eko-logického města se skrývá v tom, že bych měl upřednostnit co nejvíce potřeby člověka tím, že snížíme jeho potřebu cestovat". Rozhovor o rozvoji měst, vyléčení rakoviny, ale také víře v Pána Boha.

18. 3. 2022

34 min

Obrázek epizody Století 21 #28 - Kamil Kreutziger - "Před koronavirem bylo na světě zhruba 264 milionů dětí, které nemohly chodit do školy a pravděpodobně to číslo ještě naroste kvůli covidu". O životě, školství, zkušenostech, ale i příbězích z pobytu v Bangladéši.

Století 21 #28 - Kamil Kreutziger - "Před koronavirem bylo na světě zhruba 264 milionů dětí, které nemohly chodit do školy a pravděpodobně to číslo ještě naroste kvůli covidu". O životě, školství, zkušenostech, ale i příbězích z pobytu v Bangladéši.

11. 3. 2022

18 min

Obrázek epizody Století 21 #27 - Michal Balcar - "Nechci dělat jenom práci, která by mě uživila, chci práci, kterou bych jako vnímal, že má nějaký vnitřní smysl". O motivech proč se člověk v mládí rozhodne stát se kazatelem a co tato práce obnáší.

Století 21 #27 - Michal Balcar - "Nechci dělat jenom práci, která by mě uživila, chci práci, kterou bych jako vnímal, že má nějaký vnitřní smysl". O motivech proč se člověk v mládí rozhodne stát se kazatelem a co tato práce obnáší.

4. 3. 2022

17 min