Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 580 milionů USD (14,9 miliardy Kč). Hospodaření podpořil vyšší objem přepravy a nižší náklady na pohonné hmoty, uvedla včera společnost.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce února činil 2,01 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří počítali v průměru se ziskem 1,88 dolaru na akcii.

Tržby však stouply jen nepatrně na 11,72 miliardy USD a naopak zaostaly za očekáváním. Mohly za to nižší palivové příplatky a nepříznivý vývoj směnných kurzů, který omezil příznivý vliv růstu objemu přepravy.

Příjmy největší divize Air Express stagnovaly kvůli nižším palivovým příplatkům a směnným kurzům. Provozní zisk se však díky nižším cenám pohonných hmot a lepšímu počasí zlepšil. Příjmy divize pozemní přepravy stouply o sedm procent.

Firma současně upravila výhled zisku na celý fiskální rok na 8,8 až 8,95 dolaru na akcii z dosavadních 8,5 až devět dolarů. Analytici čekají zisk 8,97 dolaru na akcii, napsala agentura AP.

Firma FedEx je, podobně jako její hlavní konkurent United Parcel Service (UPS), považována mezi analytiky a investory za ukazatel ekonomického zdraví. Pokud se ekonomice daří dobře, posílají firmy i spotřebitelé více zásilek, zatímco v době hospodářské recese počet zásilek klesá.

 

Zdroj: ČTK

Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu Foto: Greg K__ca / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.