Zimní pneumatiky jsou pod teplotou 7 °C předpokladem bezpečné jízdy

Do zimních pneumatik je potřebné automobil přezout v období od 1. listopadu do 31. března. Nejde pouze o doporučení, jedná se totiž o zákonnou povinnost. Během tohoto období je zapotřebí mít zimní pneumatiky pokaždé, kdy se na vozoce nachází souvisla vrstva sněhu, ledu nebo námraza.

Účastníci silničního provozu by rovněž neměli zapomínat na značku “Zimní výbava”. Tuto značku si obce mohou umístit na svém území. Přikazuje přitom, že zimní pneumatiky musí mít řidič za každých okolností. 

Zimní pneumatiky představují v období, kdy teploty dlouhodobě klesají pod 7 °C, jeden ze základních základních předpokladů bezpečné jízdy. Zimní pneumatika se díky své odlišné stavbě i materiálu dokáže lépe přizpůsobit nízkým teplotám.

Jak poznáme zimní pneumatiku? Podle české legislativy je zapotřebí mít pneu s označením M+S, M.S. M/S nebo MS. Jestliže chcete zvýšit pravděpodobnost toho, že vaše pneumatika bude uzpůsobena pro všechny zimní podmínky, pořiďte si pneumatiku s alpským symbolem. Konkrétně pak jde o sněhovou vločku uvnitř trojité hory.

Dle zákona je minimální hloubka dezénu u osobních automobilů 4 milimetry. Nákladní automobily musí mít poté 6 milimetrů. Je zapotřebí si zapamatovat pravidlo 4x4x4. Konkrétně pak jde o čtyři totožné pneumatiky, maximálně čtyři roky staré a hloubka dezénu má minimálně čtyři milimetry.

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Zimní pneumatiky jsou pod teplotou 7 °C předpokladem bezpečné jízdy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Od Kajínkova útěku z Mírova uplynulo 18 let

    Společnost ·

    Minulý rok dostal odsouzený vrah Jiří Kajínek milost od prezidenta Miloše Zemana. Dnes si může připomenout slavný útěk z věznice Mírov, uplynulo od něj přesně 18 let. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.