Zemětřesení na Lomboku si vyžádalo už 319 obětí

Nedělní zemětřesení, které zasáhlo indonéský ostrov Lombok, si již vyžádalo 319 obětí. Informaci ve čtvrtek zveřejnil indonéský ministr bezpečnosti Wiranto. Předchozí údaje centrálních úřadů hovořily o 164 obětech. Ve čtvrtek Lombok zasáhly další mohutné otřesy, tentokrát o síle 6,2 stupně, oznámil indonéský meteorologický úřad. Lidé vybíhali v panice na ulici a mnohé budovy se zřítily.

Nedělní zemětřesení mělo sílu 6,9 stupně. Podle představitele lombocké pobočky Červeného kříže bylo mimořádně ničivé a některé vesnice otřesy zcela srovnaly se zemí.

"Podle nejnovějších informací je mrtvých 319," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci ministr bezpečnosti Wiranto. Ministr se tak vyjádřil po schůzce představitelů jednotlivých regionálních a státních úřadů, jejímž cílem bylo sjednotit bilanci obětí, která se z různých zdrojů zásadně lišila.

 Zdroj: YouTube / NgopibarengID

Těžce zraněno bylo nejméně 1400 lidí a o střechu nad hlavou přišlo více než 156 000 osob, sdělil již dříve mluvčí indonéského úřadu pro řešení přírodních katastrof Sutopo Purwo Nugroho.

Zdroj: YouTube / BBC News

Záchranáři stále prohledávají trosky a postupně se dostávají do odlehlejších částí ostrova. Podle mluvčího indonéského úřadu pro řešení katastrof se ale pomoc stále ještě nedostala do některých izolovaných oblastí na severu Lomboku.

Následných otřesů bylo podle BBC od neděle již 340.

 

 

Zdroj: ČTK

Zemětřesení na Lomboku si vyžádalo už 319 obětí Foto: ČTK/AP/Stringer

reklama

Další články

  1. Inflace v červenci zpomalila na 2,3 procenta

    Byznys ·

    Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zpomalil na 2,3 procenta z červnových 2,6 procenta. Oproti loňskému červenci zdražilo hlavně bydlení a pohonné hmoty. Na…

  2. Na Ruzyni proběhl pietní akt za padlé vojáky

    Společnost ·

    Na letišti v Praze Ruzyni přistál krátce po 16:00 armádní speciál, který dovezl do vlasti těla tří českých vojáků zabitých při teroristickém útoku v Afghánistánu. S Ma…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.