Zelená energetika zaměstnává v USA mnohem více lidí než fosilní

Během posledních let učinila obnovitelná energie ve Spojených státech působivých pokroků. Podle amerického ministerstva energetiky solární energie zaměstnává více pracovníků než energie, která se vyrábí z fosilních paliv. Loni solární energie vytvářela 43 procent všech pracovních sil v odvětví. Oproti tomu energetika týkající se fosilních paliv zaměstnávala 22 procent lidí. 

Statistiku přivítají s otevřenou náručí kritici politiky Donalda Trumpa. Nový americký prezident totiž tvrdí, že projekty v oblasti obnovitelné energie představují negativní zprávu pro ekonomiku Spojených států. Výroba elektřiny ze solární energie zaměstnává na území USA okolo 374 tisíců lidí. Energie generovaná z fosilních paliv oproti tomu nabízí práci něco málo přes 187 tisícům lidem.

Zdroj: Statista, americké ministerstvo energetiky

Zpráva amerického ministerstva energetiky uvádí, že propast mezi počtem zaměstnanců v obou odvětvích roste se snižováním zásob uhlí. Za posledních deset let se jeho ložiska snížily o 53 procent. Ve stejném časovém úseku se naopak zvýšila výroba elektřiny prostřednictvím plynu a to o 33 procent. Získávání elektřiny ze solární energie oproti tomu stouplo o neskutečných 5000 procent.

Internetový magazín Forbes uvádí, že díky solární energii získalo v USA loni zaměstnání 73 615 lidí. Větrné elektrárny naopak zaměstnaly 24 650 osob. 

 

 

Zdroj: Statista, Americké ministerstvo energetiky, Forbes, Zet

Zelená energetika zaměstnává v USA mnohem více lidí než fosilní Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Amazon pomalu ztrácí Indii

    Byznys ·

    Největší světový e-shop Amazon má problémy se svým obchodováním na jednom z nejrychleji rostoucích trhů na světě. Firma naráží na rozčilení indické veřejnosti kvůli pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.