Zaměstnanci Škody Auto jsou připraveni jít kvůli mzdám do stávky

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto jsou připraveni na stávku kvůli navýšení mezd. Ve firmě v těchto dnech vrcholí kolektivní vyjednávání, vyplývá z dnešního vydání týdeníku odborů automobilky Škodovácký odborář. Firma podle posledních informací nabídla růst mezd o 2,6 procenta, odboráři chtějí 6,5 procenta. Dohodnut je už bonus za hospodaření firmy v loňském roce v rekordní výši 25 000 korun, loni firma vyplácela 16 000 korun.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 milionů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Svým zákazníkům automobilka dodala rekordních 1,037 milionu vozů, což je meziroční nárůst o téměř 13 procent.

V minulých kolech vyjednávání navrhlo vedení společnosti odborům růst tarifních mezd o 2,6 procenta. Odbory Kovo to odmítly a následně přišly s návrhem na růst tarifů o 6,5 procenta. Zbývá ještě dohodnout také podobu takzvaných flexikont, prostřednictvím kterých zaměstnanci v některých dnech pracují nad limit nebo pod limit své pracovní doby.

Průměrná hrubá mzda v dělnických pozicích ve Škodě Auto je přibližně 34 000 korun a nynější dohoda platí do konce března. Škoda v Česku bez agenturních pracovníků a učňů zaměstnává téměř 24 000 lidí.

 

Zdroj: Zet

Zaměstnanci Škody Auto jsou připraveni jít kvůli mzdám do stávky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

    Byznys ·

    Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.