Zahraniční tisk: Trumpová vyhrála soud s Daily Mail; požár v sídle kampaně Le Penové

Zahraniční média si všímají, že manželka amerického prezidenta Melania Trumpová vyhrála soud s vydavatelem deníku Daily Mail. Nyní jí bude náležet omluva a náhrada škody za nepravdivé informace o době, kdy byla modelkou.  Světová média dále informují o tom, že sídlo kampaně francouzské krajně pravicové kandidátky Marine Le Penové v noci na dnešek zasáhla zápalná láhev. Incident, ke kterému se přihlásila skupina proti xenofobii způsobil malý požár.

Pařížská policie oznámila, že sídlo kampaně francouzské krajně pravicové kandidátky Marine Le Penové v noci na dnešek zasáhla zápalná láhev, která způsobila malý požár. Při incidentu, k němuž se přihlásila skupina proti xenofobii, nikdo nebyl zraněn a hasiči požár rychle zlikvidovali. Policie informovala, že výtržníci také zanechali nápis na stěně zaměřený proti Le Penové a její straně Národní fronty. Podle francouzského deníku Le Figaro se Le Penová chystá proti útočníkům podat žalobu.

 

Rusko včera vetovalo rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která vyzývala Sýrii ke spolupráci s vyšetřovateli brutálního chemického útoku a plné zodpovědnosti za něj. Jak píše portál americké stanice CNN, Rusko vetovalo návrh rezoluce Rady bezpečnosti o Sýrii již poosmé. Návrh v úterý vytvořily Spojené státy, Velká Británie a Francie. Západní velvyslanci kritizovali Rusko za podporu syrského prezidenta Bašára Asada po jeho údajném užití sarinu na území v držení rebelů.

 

Turecký deník Hürriyet Daily News píše, že Uzbek podezřelý z teroristického útoku ve Stockholmu ze 7. dubna byl v roce 2015 deportován z Turecka. Devětatřicetiletý stavební dělník Rakhmat Akilov se na cestě do Sýrie, kde se chtěl přidat k bojovníkům Islámského státu, pokoušel přejít turecko-syrskou hranici. Úřady ho však vrátily zpět do Německa. Akilov uvedl, že příkaz k provedení atentátu dostal přímo od Islámského státu.

 

Manželka amerického prezidenta Melania Trumpová vyhrála soud s vydavatelem deníku Daily Mail. Nyní jí bude náležet omluva a náhrada škody za nepravdivé informace o době, kdy byla modelkou. Celkově Trumpová vysoudila 2,9 milionu dolarů. Americká první dáma zažalovala Daily Mail v Británii a Mail Online ve Spojených státech kvůli článku ze srpna 2016 s titulkem „Pikantní fotografie a znepokojivé informace o minulosti Trumpovy ženy, které by Trumpa mohly znemožnit“, upřesňuje americký portál abcNEWS.

 

Žena, která byla shozena do Temže během teroristického útoku u Westminsteru, zemřela 6. dubna na selhání orgánů. Jedenatřicetiletá Rumunka Adreea Cristea byla osudného 22. března na návštěvě Londýna se svým přítelem Adreiem Burnazem. V Londýně slavili jeho narozeniny. Podle britského deníku Independent se tak stala pátou obětí útočníka Khalida Masooda, který byl po útoku zastřelen policií.

 

V souvislosti s úterním útokem na autobus vezoucí fotbalový tým Borrusie Dortmund na utkání proti AS Monaco byli zadrženy dvě podezřelé osoby, vykazující náklonnost k radikálnímu islamismu. U jednoho z nich byla dokonce prokázána příslušnost k Islámskému státu. Německá policie nicméně nenašla žádnou souvislost mezi zadrženým Iráčanem a úterním atentátem, dodává portál francouzské rozhlasové stanice RFI.

 

Světová zdravotnická organizace dnes upozornila na špatný stav vody ve světě. Více než dvě miliardy lidí totiž používají k pití vodu kontaminovanou výkaly. Téměř třetina světové populace pak nemá přístup ke zdravotně nezávadné vodě. Tato situace zvyšuje riziko nákazy cholerou, úplavicí, tyfem či dětskou obrnou. V důsledku pití nakažené vody více než 500 tisíc lidí ročně umírá na úplavici a je hlavní příčinou šíření většiny tropických nemocí, dodává francouzský deník France Soir.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Zahraniční tisk: Trumpová vyhrála soud s Daily Mail; požár v sídle kampaně Le Penové Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

    Společnost ·

    Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.