Zahraniční tisk: Slovensko je blíže ke zrušení Mečiarových amnestií; zdravější budoucnost kouření

Světová média dne 31. března informují o tom, že slovenští poslanci otevřeli cestu pro zrušení Mečiarových amnestií. Schválili zákon o novele Ústavy a zákon o úloze Ústavního soudu. Zahraniční tisk si dále všímá toho, že budoucnost kouření má být zdravější. Tabákový průmysl totiž vyvíjí alternativy, které mohou v budoucnosti vést k zániku tradičních cigaret. Čítajte viac:  https://ekonomika.sme.sk/c/20496362/vyrobca-cigariet-klasicke-cigarety-mozno-caka-zanik.html#ixzz4csTO3bpL  

Americký prezident Donald Trump bojuje i se členy vlastní republikánské strany, kteří nepodporují jeho iniciativy. Jestli budou i nadále Mark Medows, Jim Jordan nebo Raul Labrador bojkotovat jeho systém zdravotnické péče, vynasnaží se prý, aby příští rok nebyli zvolení do Kongresu, pohrozil prezident Trump kongresmanům na Twitteru, jak referuje agentura Reuters.

 

Slovenští poslanci otevřeli cestu pro zrušení Mečiarových amnestií. Poslanci bratislavského shromáždění schválili zákon o novele Ústavy a zákon o úloze Ústavního soudu. Pokud je ratifikuje i prezident Andrej Kiska, budou s novými kompetencemi jednat i o milosti exprezidenta Kováče pro svého syna, uvádí slovenský deník SME. Vládní návrh podpořilo 124 ze 146 přítomných poslanců.
 
Jihoamerická Venezuela se dál propadá do krize, když v ní prezidentovi loajální nejvyšší soud přebral roli zákonodárného shromáždění. Někteří regionální politici označili podle německého portálu Deutsche Welle současnou situaci přesunu moci za puč. Německý rozhlas mluví o posunu k levicové diktatuře prezidenta Nicolase Madura.

Izrael vybuduje na sporném území první novou osadu po dvaceti letech. Jak upozorňuje britský deník The Independent, přestože premiér Benjamin Netanjahu  jedná s Washingtonem o zmrazení nových osad, rozhodl se zrekonstruovat a nahradit osadu Amona, která byla zničena počátkem letošního roku.
 
Budoucnost kouření má být zdravější a tabákový průmysl prý vyvíjí alternativy, které budou na bázi aerosolů nebo zahřívání tabáku. Tato budoucnost pa může vést  zániku cigaret. V debatě, kterou přetiskuje slovenský deník SME to řekl viceprezident společnosti Phillips Morris. Odhaduje, že v současnosti na světě kouří miliarda lidí, 150 milionů patří k jeho klientům a milion a půl se nejspíš brzy stane kuřáky elektronických cigaret.
 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Slovensko je blíže ke zrušení Mečiarových amnestií; zdravější budoucnost kouření Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Euro kvůli pomalé inflaci oslabuje

    Byznys ·

    Kurz dolaru ve čtvrtek setrval po počátečním růstu bez větších změn. Euro naproti tomu oslabovalo kvůli zpomalení inflace v eurozóně. Dolaru prospěly údaje o růstu ame…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.