Zahraniční tisk: Rusko porušilo nařízení USA o raketách; Trump věděl o Flynnovi a Rusku dříve

Světová média dne 15. února informují o tom, že Rusko tajně rozmístilo novou raketu středního doletu. Porušilo tak nařízení Spojených států. Zahraniční tisk dále píše, že americký prezident Donald Trump věděl už několik týdnů o nestandardním chování vojenského poradce Michaela Flynna. Ten měl jednat s představiteli ruských zpravodajských služeb.

Slovenským uhelným dolům v oblasti Horní Nitry hrozí, že nebudou mít pro koho těžit, uvádí slovenský deník Sme. Jejich jediný zákazník, tepelné elektrárny Nováky, budou možná muset ukončit výrobu. Evropská unie totiž nesplní svoje závazky vůči Pařížské dohodě o klimatu, pokud do roku 2030 neuzavře všech 315 tepelných elektráren, které topí uhlím. Tvrdí to alespoň autoři únorové analýzy z nevládní organizace Climate Analytics, kteří navrhují přechod na obnovitelné zdroje energie.
 
Rusko prý tajně rozmístilo novou střelu s plochou dráhou letu, přestože Američané upozorňovali, že tím poruší zákaz střel středního doletu. Sovětsko-americká smlouva z roku 1988 zakazuje rozmísťování pozemních raket s doletem od pěti set do 5500 kilometrů. Podle deníku New Yor Times se nyní jedna skupina střel nachází na střelnici Kapustin Jar, na jihovýchodě evropské části Ruska, druhá byla přesunuta na blíže neurčenou vojenskou základnu.
 
Americký prezident Donald Trump věděl už několik týdnů o nestandardním chování vojenského poradce Michaela Flynna, který tento týden odstoupil z funkce. Flynn měl jednat s představiteli ruských zpravodajských služeb a neinformovat své nadřízené. Ještě v pátek přitom Trump tvrdil, že o žádné zprávě o poradcově pochybení neví, uvádí německý portál Deutsche Welle. Rusové celý skandál označují za vnitřní záležitost USA.
 
Předseda britské Strany nezávislosti Ukip tvrdí, že počet rasistických útoků a zločinů z nenávisti se v Británii přehání. Podle Paula Nuttela, který se v mimořádných volbách uchází o poslanectví v Dolní sněmovně, jde o cílenou kampaň, která má zdiskreditovat stoupence takzvaného brexitu. Deník The Independent ovšem upozorňuje, že na nárůst nenávistných zločinů po referendu o odchodu Británie z Evropské unie upozorňují i policejní statistiky.
 
Americká policie ve státě Washington zatkla mexického přistěhovalce, který přišel do země nelegálně jako dítě, byl omilostněn a vládou prezidenta Baracka Obamy mu bylo uděleno pracovní povolení. Třiadvacetiletý Daniel Medina je první případ, kdy americké úřady zasahují proti někomu takovému, uvádí exkluzivně agentura Reuters.
 
Dva rozhlasoví novináři byli zastřeleni v přímém vysílání na Facebooku, když hlásili zprávy v Dominikánské republice. Podle policie došlo ke střelbě ve městě San Pedro de Macorís, kde rozhlasová stanice sídlí v obchodním domě. Policisté zatím podle deníku The Guardian zadrželi tři osoby, nikdo ale nebyl obviněn.
 
Umělecké muzeum v severoněmeckém Braunschweigu oznámilo, že při digitalizaci sbírek objevili jeho kurátoři kresbu psa od holandského malíře Rembrandta. Původ studie z třicátých let 17. století potvrdili i zahraniční umělecké analýzy. O kresbě se původně myslelo, že je dílem německého malíře, uvádí Deutsche Welle.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Rusko porušilo nařízení USA o raketách; Trump věděl o Flynnovi a Rusku dříve Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Zeman podepsal protikuřácký zákon

  Společnost ·

  Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal takzvaný protikuřácký zákon. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Od 31. května bude platit absolutní zákaz kouření…

 2. 5 způsobů, jak přátelství ovlivňuje úspěch

  Byznys ·

  Úspěšnost nepatří mezi úkoly, které může člověk zvládnout samostatně, domnívá se americký portál Business Insider. Na to, čeho v životě dosahujeme, má totiž kromě nás …

 3. Vědci objevili gen omezující přejídání

  ·

  Britský deník The Independent píše, že vědci objevili gen, který vyvolává pocit plného žaludku a který by mohl lidem pomoci předcházet přejídání. Tento gen byl objeven…

 4. Počet zaměstnanců v ICT v Česku nadále klesá

  Byznys ·

  V Česku se v roce 2015 snížil meziročně počet odborníků na informační a komunikační technologie o 5300 lidí na 155 100 pracovníků. Nejvíc ubylo mechaniků a opravářů, n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.