Zahr. tisk: Warner Bros. žaloval v Rusku nelegální stahování filmů; Trump se chce setkat s papežem

Zahraniční média 20. srpna informují o tom, že filmová společnost Warner Bros. zažalovala v Rusku několik internetových stránek za nelegální šíření  filmu z jejich produkce. Učinila tak na základě nového antipirátského zákona, který vstoupil v platnost prvního srpna. Světová média také píší o tom, že republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by se rád setkal s papežem. Chce ho mimo jiné upozornit, že o jeho život usilují džihádisté Islámského státu.

Americký deník Washington Post si všímá prohlášení slovenské vlády, která sice souhlasila s tím, že Slovensko přijme 200 syrských uprchlíků, ale musí to být křesťané.  Deník cituje vysvětlení mluvčího vlády, který argumentuje tím, že na Slovensku nejsou mešity. List popisuje protipřistěhovaleckou atmosféru ve středoevropských zemích, které nemají mezi obyvateli ani jedno celé procento muslimů, jako paranoiu. V téhle souvislosti připomíná i českou petici proti muslimským běžencům, která už získala přes 140 tisíc podpisů.

 

Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére prohlásil, že Německo není přílivem utečenců přetížené a zvládne i 800 000 uchazečů o azyl. Ti se budou podle nových odhadů o bydlení v zemi ucházet nejméně do konce letošního roku, uvádí slovenský deník Pravda. Evropská unie kvůli tomu na pondělí svolala mimořádný summit. Berlínská vláda původně počítala se 450 tisíci přistěhovalců. Nynější téměř dvojnásobek odpovídá počtu obyvatel velkoměsta jako je Frankfurt, a vysoce překonává rekordy z roku 1992, kdy lidé prchali do západní Evropy před válkou v Jugoslávii.

 

Británie a Francie chystají společnou policejní jednotku, která má ve francouzském přístavním městě Calais bojovat proti pašerákům lidí. Britská ministryně vnitra Theresa Mayová dnes navštíví přístav, ve kterém táboří tři tisíce uprchlíků, kteří se pokoušejí dostat Eurotunelempod kanálem La Manche do Velké Británie. Podle serveru Deutsche Welle bude britská ministryně vnitra ve Francii jednat právě o fungování nového mezinárodního policejního útvaru.

 

Při výbuchu auta zaparkovaného u budovy bezpečnostních složek bylo v Káhiře zraněno nejméně šest policistů. Jak upozorňuje deník The Guardian, silná exploze vytloukla okna policejní budovy v egyptské metropoli kolem druhé hodiny ráno. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.Atentátník, který s autem u domu zaparkoval, odjel s komplicem na motocyklu.

 

Na záříjovém zasedání středoevropských a východoevropských členů aliance NATO v Bukurešti nebude Slovensko požadovat zřízení nových vojenských základen. O mimořádné jednání lídrů aliance, které by se zabývalo budováním základen podél ruských hranic, usilovaly zejména pobaltské státy a Polsko. Slovenská diplomacie ale dala najevo, že jí postačí pouze vytvoření malých styčných týmů, které budou koordinovat národní obranné plány s plány Severoatlantické aliance. Experti citovaní deníkem Pravda tvrdí, že rozmístění nových vojáků by bylo po ruském záboru Krymu sice rozumné, nicméně není realistické. Členské země se totiž neshodují na tom, zdaby taková akce neznamenala porušení dohodys Ruskem z roku 1997. Posílení přítomnosti jednotek NATO v oblasti nepodporuje ani Německo.

 

Filmová společnost Warner Bros. jako první západní firma žalovala v Rusku nelegální stahování filmů podle nového antipirátského zákona. Američtí filmaři si u moskevského soudu stěžovali na ruské internetové stránky, na kterých se šíří kopie jejich filmu, který měl ve Spojených státech premiéru koncem července. Šestnáct provozovatelů stránek po žalobě omezilo k filmu přístup, zbývalí čtyři tak podle verdiktu musejí učinit do konce týdne, píše deník The Moscow Times. Nový zákon, který v Rusku umožňuje zablokovat weby s nelegálně šířenými filmy vstoupil v platnost prvního srpna.

 

Zatím nejpopulárnější republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by se rád setkal s papežem, ale v žádném případě by netoleroval jeho kritiku kapitalistického společenského systému. Podle rozhovoru, který včera Trump poskytl televizi CNN, by papeže Františka upozornil na to, že o jeho život usilují džihádisté Islámského státu. Rozhovoru si všímají britské noviny včetně deníku Daily Telegraph.

 

Dva hledači nacistických pokladů z druhé světové války tvrdí, že v dolnoslezském vojvodství na jihu Polska objevili místo, kde je ukrytý náklad legendárního opancéřovaného vlaku se zlatem a diamanty. Polák a Němec, kteří udávají lokalitu nedaleko Valdenburku, žádají o deset procent nálezného. Místo, ve kterém ještě nikdo nehledal, nyní prověřuje polská armáda s hasiči. Jak upozorňuje německý server Deutsche Welle, podle legend měl náklad vlaku zmizet v nedalekém tunelu nebo podzemních chodbách před příchodem sovětské armády, jeho existence však nikdy nebyla spolehlivě doložená. Právní zástupce hledačů pokladu tvrdí, že nález má globální význam a přirovnal ho k objevení vraku Titaniku.

 

Guvernér amerického státu New York si stěžoval na polosvlečené dívky, které na newyorském náměstí Times Square pózují turistům pouze ve spodním prádle.  Andrew Cuomopovažuje jejich jednání za nezákonné a nedůstojné symbolům města. Americký deník USA Todaynicméně upozorňuje, že newyorský starosta chce činnost takzvaných „Desnudas“ omezit na základě toho, že při focení po návštěvnících žebrají o poplatek. 

Zahr. tisk: Warner Bros. žaloval v Rusku nelegální stahování filmů; Trump se chce setkat s papežem Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh

    Byznys ·

    Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. Informoval o tom server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea He…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.