Yahoo plánuje převést svůj podíl v čínské Alibabě do samostatné společnosti

Americká internetová společnost Yahoo má v plánu převést svůj patnáctiprocentní podíl v čínské internetové firmě Alibaba Group do samostatné společnosti. Podle internetového magazínu Business Insider bude chtít Yahoo záměr realizovat i v případě, že státní daňová agentura Internal Revenue Service (IRS) neosvobodí transakci od daně.

Zástupci Yahoo podle Business Insideru uvedli, že realizace záměru je na cestě a k uzavření dohody by mělo dojít do konce roku.

Podle Business Insideru se zároveň zvýšila pravděpodobnost, že Yahoo dohodu uzavře i v případě, že bude muset IRS zaplatit daň spojenou s vyvedením jěho akcií Alibaby do samostatné společnosti

Yahoo svůj záměr zveřejnil několik týdnů poté, co IRS odmítla jeho žádost o osvobození od daní. 

Yahoo podle Business Insideru vlastní 384 milionů akcií společnosti Alibaba, které plánuje převést do samostatné společnosti. Pokud by byla transakce osvobozena od daní, promítlo by se to pozitivně na jejich příjmech.

Majitelé akcií Yahoo už delší dobu požadují, aby jim společnost proplatila investice do Alibaby a výnosy proudící z této akvizice dala svým akcionářům.

Akcie společnosti Alibaba se podle tabletového týdeníku Dotyk Byznys ještě na sklonku loňského roku jevily jako velice úspěšná investice. Od listopadu ale ztratily téměř polovinu hodnoty a Yahoo se proto rozhodoval o tom, jak se svým podílem ve firmě dál naloží.

Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding vstoupil na newyorskou burzu vstoupil před rokem, 19. září 2014. Tento vstup se stal největší primární emisí akcií (IPO) ve světové historii, když emise celkově vynesla zhruba 25 miliard dolarů.

 

Zdroj: Business Insider, ČTK, Dotyk Byznys, Zet

Yahoo plánuje převést svůj podíl v čínské Alibabě do samostatné společnosti Foto: Katherine Welles / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu. Ptejte se vy!

    Společnost ·

    Česká republika zaujímá přední příčky v počtu onkologických onemocnění. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni ze…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.