Vyjednávání mezi Izraelem a Hamasem by mohla přinést nové příměří, tvrdí arabská média

Mezi palestinským hnutím Hamas a státem Izrael by mohlo být uzavřeno nové příměří. Egypt, který figuruje jako prostředník při vyjednávání mezi oběma stranami, během dneška zveřejní další podrobnosti. Podle televizní stanice Al-Arabíja dokonce izraelská delegace souhlasí se svým návratem do Káhiry. Izraelští představitelé ale zatím žádný průlom v jednáních nepotvrdili.

Při izraelských úderech na Pásmo Gazy zahynuli dnes nejméně dvě lidé, uvedla agentura AP s odvoláním na palestinské zdravotníky. Na severu Pásma přišla o život 42letá žena, ve městě Gaza pak 22letý muž. Na území Izraele i nadále dopadaly rakety vypálené palestinskými radikály, část z nich zachytil a zneškodnil protiraketový systém Iron Dome.

Izraelská armáda uvedla, že dnes časně ráno provedla 16 náletů na Pásmo Gazy, jejichž terčem se mimo jiné staly dvě mešity údajně používané radikály.

Podle spekulací by mělo být nové příměří časově neomezené a s velkou pravděpodobností ho přijmou i radikální organizace jako Hamas a Islámský džihád. Egypt prý v rámci klidu zbraní otevře přechod Rafáh do Pásma Gazy.

Nový konflikt mezi Izraelem a Hamasem si od začátku července vyžádal už přes 2100 obětí. Zatím poslední příměří vypršelo minulý týden v pondělí; po jednodenním prodloužení ale boje začaly znovu.

Zdroj: ČTK

Vyjednávání mezi Izraelem a Hamasem by mohla přinést nové příměří, tvrdí arabská média Foto: Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Plánovaná akvizice Pražských služeb se ruší

    Byznys ·

    Firma Northward Holdings Limited (NHL) neprodá pětinu akcií, které drží v akciové společnosti Pražské služby. Prahou roky plánovaná akvizice firmy za zhruba miliardu k…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.