Většina největších bank v USA nemá důvěryhodné krizové plány

Pět z osmi největších amerických bank nemá důvěryhodné plány na omezení svých operací v době krize, aby byly schopné přežít i bez pomoci z peněz daňových poplatníků. Jsou mezi nimi Bank of America, Bank of New York Mellon, JPMorgan Chase, State Street a Wells Fargo. Oznámily to centrální banka USA (Fed) a Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Banky nyní mají čas předložit plány s opravou „vážných“ nedostatků do 1. října, jinak jim hrozí přísnější regulace, jako navýšení požadavku na kapitál nebo omezení podnikatelských aktivit, uvedli regulátoři.

Vytvoření plánů je součástí legislativní reformy schválené v důsledku finanční krize v letech 2007 - 2009, kdy americká vláda utratila miliardy dolarů, aby udržela při životě velké banky, a zabránila tak rozvrácení americké ekonomiky.

Plány muselo předložit osm systémově důležitých bank, které americká vláda považuje za „příliš velké na bankrot“. Žádná z bank však nevyšla ze společného hodnocení Fedu a FDIC bez chyby. FDIC se nelíbil ani plán předložený Goldman Sachs a Fed zase považuje za nedůvěryhodný plán Morgan Stanley. Plán Citigroup sice prošel, ale regulátoři poznamenali, že má nedostatky, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Většina největších bank v USA nemá důvěryhodné krizové plány Foto: rmnoa357 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Amazon představil už osmou verzi čtečky Kindle

    Byznys ·

    Největší světový internetový prodejce Amazon ve středu představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.