Výrobce luxusního zboží LVMH chce koupit francouzské noviny Le Parisien

Francouzský výrobce luxusního zboží LVMH má zájem od společnosti Amaury Group odkoupit francouzský deník Le Parisien. Podle LVMH návrh posuzuje odborový svaz firmy Amaury a její dokončení bude záviset na schválení antimonopolními úřady. Pro LVMH by to nebyla první mediální investice, společnost již vlastní ekonomický deník Les Echos.  

Za Le Parisien a jeho sesterský list Aujourd'hui LVMH nabízí 50 milionů eur (1,4 miliardy Kč), napsal francouzský list Le Figaro. Náklad novin Le Parisien a Aujourd'hui loni podle agentury Reuters mírně přesahoval 385.000 výtisků a proti předchozímu roku se o 8,3 procenta snížil.

Rodinná mediální společnost Amaury vlastní také sportovní deník L'Equipe a pořádá sportovní události, jako je Tour de France a pařížský maraton. Podle zdrojů se chce firma sportovním aktivitám věnovat i nadále.

 

Zdroj: ČTK

 

Výrobce luxusního zboží LVMH chce koupit francouzské noviny Le Parisien Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Čínská měna již není podle MMF podhodnocená

    Byznys ·

    Čínská měna již není podhodnocená, Peking by však měl podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) urychlit přechod k volně plovoucímu měnovému kurzu. Čína byla dlouhou do…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.