Video: Toužíte po dronu? Americký startup nabízí levnější variantu z Lega

Pokud toužíte po vlastním dronu a chcete při jeho sestavování zapojit svoji fantazii, pak nemusíte zoufat. Startupová společnost ze San Francisca Flybrix ve čtvrtek představila speciální balíček, díky němuž si můžete svépomoci postavit z Lego kostiček vlastního drona. O novince informoval zpravodajský portál CNN. 

Firma Flybrix nabízí svým zákazníkům dvě verze. Základní balíček stojí 189 dolarů. Ten umožňuje propojení drona s aplikací pro chytrý telefon. Sada deluxe pak stojí 249 dolarů. Ta je poté dodávána se speciálním ovladačem. Oba dva sety jsou i přesto podle CNN levnější proti standardním modelům dronů.

Sady obsahují 56 již dříve používaných kostiček získaných z velkoobchodů. Díky této skutečnosti je cena setů výrazně levnější. Spoluzakladatel společnosti Flybrix Holly Kasun říká, že jejich snahou je i zachránit Lego kostičky před vyhozením na skládku. 

Jestliže 56 kostiček neodpovídá vaší fantazii, tak můžete použít kostičky, které máte k dispozici doma. Souprava rovněž obsahuje předem naprogramovanou řídící jednotku osazenou LED světly, motory a vrtulemi. V balení nechybí ani mini figurka. Kolem 90 procent celého dronu tvoří kostičky z Lega.

 Zdroj: YouTube / Flibrix

„Děti sami zjistí, jak postavit dron, zapojit jej a vzlétnout s ním do vzduchu,“ řekl Kasun serveru CNN.

Při stavbě dronu můžete použít svoji vlastní kreativitu nebo postupovat podle šablon, pomocí nichž lze sestavit kvadrokoptéru (4 motory), hexakoptéru (6 motorů) nebo oktokoptéru (8 motorů). Poté už jen stačí zapojit základní desku s obvody a naprogramovat podle své fantazie LED světla. Pokud si myslíte, že jde o složitou věc, kterou nezvládnete, tak nemusíte zoufat. Balení totiž podle zpravodajského portálu CNN obsahuje návod, který vám všechno dopodrobna vysvětlí.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Video: Toužíte po dronu? Americký startup nabízí levnější variantu z Lega Foto: YouTube / Flibrix

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.