Velké banky v USA jsou na případnou krizi dobře připravené

Všech 31 velkých bank ve Spojených státech vyhovělo podmínkám posledních zátěžových testů, které měly ukázat, jak jsou banky připraveny na finanční otřesy podobné těm z krize let 2007 až 2009. Základní ukazatel kapitálu zůstal u všech bankovních korporací nad pěti procenty objemu aktiv. Oznámila to americká centrální banka Fed.

Oproti loňsku si o hodně polepšila společnost Zions Bancorp, jejíž základní kapitálový ukazatel sestoupil při nejhorším scénáři na 5,1 procenta, tedy těsně nad limit. Loni přitom v jejím případě činil jen 3,5 procenta. Dalšími bankami, které si letos vedly o poznání lépe než loni, jsou Morgan Stanley s 6,2 procenty kapitálu ku objemu aktiv, Goldman Sachs s hodnotou 6,3 procenta a JPMorgan s 6,5 procenty.

Průměrná kapitálová přiměřenost by v případě nejhoršího krizového scénáře vyvolaného propady na trzích a krachy firem klesla na 8,2 procenta, což je lepší výsledek než loni, kdy tento ukazatel dosáhl 7,6 procenta. To zároveň znamená, že banky jsou nyní o poznání silnější než za finanční krize, protože počátkem roku 2009 průměrná kapitálová přiměřenost klesla na 5,5 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Velké banky v USA jsou na případnou krizi dobře připravené Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.