Více než polovina Francouzů projevila s Macronem spokojenost

Více než polovina Francouzů je podle zveřejněného průzkumu veřejného mínění agentury BVA s prezidentem Emmanuelem Macronem spokojená. Polepšil si zejména u mladých voličů a "dělnické třídy". Informovala o tom agentura Reuters.

Zklamání z Macronova působení krátce po jeho květnovém volebním vítězství vyjádřila většina Francouzů- ještě v srpnu s ním podle průzkumu institutu Ifop bylo nespokojeno 57 procent Francouzů. Prezidentova popularita nicméně začala opět stoupat na začátku prosince.

Zatímco někdejší investiční bankéř se zcela nezbavil přezdívky "prezident bohatých", kterou mu přiřkli jeho rivalové mimo jiné kvůli škrtům v příspěvcích na bydlení, jeho snaha hájit zájmy Francie v zahraničí mu podle agentury BVA pomohla hodnocení zlepšit.

Podle výsledků průzkumu, který byl proveden v pondělí a úterý a zveřejněn dnes, Macrona hodnotí kladně 52 procent Francouzů.

Prezident se těší největší oblibě u straších voličů a osob s vysokým příjmem. Největší nárůst popularity nicméně agentura BVA zaznamenala u mladých voličů.

 

Zdroj: ČTK

Více než polovina Francouzů projevila s Macronem spokojenost Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čerstvé zprávy z katalánské fronty

    Společnost ·

    Katalánsko čekají 21. prosince velmi očekávané předčasné volby. O co v těchto volbách půjde, jaké strany mohou uspět a jak se k předčasným volbám Katalánsko vlastně do…

  2. Co prožilo Rusko v roce 2017?

    Společnost ·

    Čekání na Putina - asi tak by se dal charakterizovat končící rok na ruské politické scéně. Přinejmenším do Mikuláše - právě 6. prosince ruský prezident Vladimir Putin …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.