V Táboře se chystá 2. ročník Festivalu malých nakladatelů Tabook

Město Tábor po roce zaplní od 3. do 5. října stovky přátel dobré knihy z řad nakladatelů, spisovatelů, knihovníků a čtenářů. Druhý ročník se zaměří na autorskou obrazovou knihu a překlady v edicích malých nakladatelů. Akci pořádá nakladatelství knih pro děti a mládež Baobab.

Výstavy v nejrůznějších prostorách města zmapují téma autorské obrazové knihy. Organizátoři se budou snažit představit to, co se děje v Německu, Francii, Polsku i v Čechách. Téma bude zastřešovat výstava tvůrce současné německé ilustrátorské a autorské scény Henninga Wagenbretha a jeho studentů.

Festival zahájí ve čtvrtek večer setkání Diaspora-Izrael-Zázraky s vrchním zemským rabínem Karolem Sidonem nad jeho novou knihou Brány mrazu a jiné povídky a jeho překladem Tóry. Spolu s ním uvede knihu fejetonů Co je a není zázrak ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát. Následovat bude debata s překladatelkou Magdalenou Křížovou o současné izraelské literatuře.

Na festival přijede řada hostů, třeba francouzský autor románů pro děti Timothée de Fombelle, slovenský nakladatel a organizátor literárních setkání Koloman Bagala, současný maďarský prozaik Otto Kiss nebo zástupci polského nakladatelství Wytwornia. Budou na něm rovněž vyhlášeny výsledky soutěže Nadace Miroslava Šaška na téma Autorská dětská kniha.

Knihy se stejně jako loni budou vystavovat a prodávat ve velkém stanu na náměstí T. G. Masaryka, řada akcí se uskuteční v kavárnách, čajovně, městské galerii, knihkupectví Baobab a mnoha dalších místech.

Zdroj: ČTK

 V Táboře se chystá 2. ročník Festivalu malých nakladatelů Tabook Foto: tabook.cz

reklama

Další články

  1. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.