V Praze rokuje sněm TOP 09, vybere nástupce za Kalouska

Další směřování TOP 09 a volba jejího nového vedení jsou tématy dvoudenního sněmu této strany, který se sešel v sobotu dopoledne v pražském hotelu Don Giovanni. Nového předsedu vyberou delegáti v neděli, v sobotu mají vyslechnout zdravice hostů a zprávu končícího předsedy Miroslava Kalouska. Na sněm zavítal například předseda ODS Petr Fiala, místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan nebo předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

V podkladech pro sněm se Kalousek, který nebude předsednické křeslo obhajovat, v úvodu vrací k výsledkům nedávných sněmovních voleb. „Jsem přesvědčen, že pokud by byla vyslyšena má výzva ke společnému postupu politických sil od středu doprava, výsledek by byl lepší pro všechny tyto subjekty,“ píše Kalousek.

Podle něj se málo připomíná, že strana uspěla v senátních volbách. „Naše zastoupení v horní komoře v době, kdy se nahlas hovoří o možnostech obcházení principů parlamentní demokracie, nabývá na významu,“ uvedl.

V úvodu promluvila k delegátům například starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Řekla mimo jiné, že práce pražských komunálních politiků této strany přispěla k tomu, že se TOP 09 vůbec dostala do Sněmovny. Proto doporučila straníkům, aby se soustředili právě na nadcházející komunální volby, které se uskuteční v příštím roce.

V podkladech pro sněm se uvádí, že za tři čtvrtletí letošního roku hospodařila strana se ztrátou 16,2 milionu korun. Pro celý letošní rok očekává účetní ztrátu 11 milionů. Ztrátu 18 milionů vykázala i za loňský rok.

Zatímco v roce 2013 skončila TOP 09 čtvrtá ve sněmovních volbách s výsledkem 11,99 procenta hlasů a 26 mandáty, letos skončila osmá s 5,31 procenta hlasů. Ve Sněmovně má nyní sedm mandátů. Kalousek ale doufá, že i přes tento volební výsledek bude strana po obdržení příspěvku za volební hlasy stále v černých číslech.

 

 

Zdroj: ČTK

V Praze rokuje sněm TOP 09, vybere nástupce za Kalouska Foto: Wikimedia Commons: Miroslav Kalousek

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejsilnější od září 2014

    Byznys ·

    Koruna v pátek posílila k dolaru na nejsilnější úroveň od září 2014, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,32 korun za dolar. Stejná hodnota zůstává…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.