V Německu vzrostl počet tureckých žádostí o azyl o polovinu

Počet žádostí o azyl, které letos podali v Německu občané Turecka, vzrostl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o více než polovinu. S odvoláním na data německých úřadů o tom informovala agentura Reuters. Turci začali o ochranu v Německu žádat ve zvýšené míře poté, co Ankara zahájila čistky po loňském zmařeném puči.

Zatímco od ledna do srpna loňského roku v Německu o azyl požádalo 2836 Turků, letos už jich bylo 4408, tedy o 55 procent více, uvedl Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF).

"Zaznamenali jsme nárůst počtu žádostí od žadatelů z Turecka. Nemůžu nicméně sdělit nic k důvodům těchto žádostí, protože nevedeme statistiky o tom, proč lidé prchají," uvedla mluvčí německého ministerstva vnitra.

Podle agentury Reuters ale zvýšený počet žádostí zřejmě souvisí se situací v Turecku po loňském červencovém pokusu o státní převrat. Ankara totiž začala pronásledovat příznivce hnutí duchovního Fethullaha Gülena, který je podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana strůjcem puče. Gülen, který dlouhodobě žije v USA, toto obvinění odmítá.

Turecké úřady v souvislosti s pokusem o puč z 15. července 2016 zadržely už asi 50.000 lidí, vyšetřování jich ale čelilo více než 150.000. Zhruba 145.000 státních zaměstnanců, pracovníků bezpečnostních složek a vysokoškolských pedagogů přišlo o práci.

 

Zdroj: ČTK

V Německu vzrostl počet tureckých žádostí o azyl o polovinu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Pašeráci migrantů mají novou trasu

  Společnost ·

  Německá policie zaznamenala v posledních týdnech několik větších případů pašování lidí z Blízkého východu přes hranice s Polskem. Naposledy o víkendu zadržela v Branib…

 2. Budou mít spotřebitelé v Česku lepší pozici?

  Společnost ·

  Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být účinné až od okamžiku, kdy spotřebitel nabídku podepíše. Spotřebitel by také v budoucnu nemusel platit za plnění, které si v…

 3. Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria

  Společnost ·

  Nad Atlantickým oceánem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Uv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.