UPC navýší v příštích třech letech investice o 2,5 miliardy korun

Kabelová společnost UPC navýší během příštích tří let investice o 2,5 miliardy korun. Její dosavadní investice se pohybovaly ročně zhruba na úrovni jedné miliardy. Informoval o tom dnes mluvčí společnosti David Frodl. Celkové investice UPC by tak měly v následujících třech letech dosáhnout zhruba 5,5 miliardy korun. 

UPC plánuje v příštím roce vystavět nové sítě pro 70 000 domácností, což představuje investici zhruba půl miliardy korun. Společnost letos zmodernizovala svoji síť pro 40 tisíc domácností a celkově je v dosahu infrastruktury UPC 1,355 milionu domácností, které mohou využívat internet, digitální televizi nebo telefonní linku.

Modernizace sítě umožňuje využití všech služeb, jako je interaktivní televize Horizon s více než 130 televizními kanály, vysokorychlostní internet o rychlosti až 300 Mbit/s nebo telefonní služby. „Naše služby jsou od prosince nově dostupné v dalších 15 tisících domácnostech. Konkrétně se jedná o sítě v Náchodě, Chrudimi, Mohelnici, Šternberku a Lipníku nad Bečvou. V intenzivní modernizaci a výstavbě nových sítí budeme pokračovat i v příštím roce,“ uvedl marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

Interaktivní televize Horizon od UPC nabízí více než 130 televizních kanálů, z nichž se vysílá 49 v HD rozlišení. Její součástí je neomezená videotéka My Prime se stovkami filmů a seriálů, které je možné sledovat na HD mediaboxech i prostřednictvím aplikace Horizon Go na chytrých telefonech, tabletech nebo laptopech. Nabídka rychlého internetu pak zahrnuje rychlosti 100, 200 a 300 Mbit/s. UPC je součástí skupiny Liberty Global.

 

 

Zdroj: ČTK

UPC navýší v příštích třech letech investice o 2,5 miliardy korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.