United po incidentu s pasažérem ztratily 250 milionů dolarů ze své tržní hodnoty

Akcie největší americké letecké společnosti United Continental v úterý výrazně klesaly. Na začátku úterního obchodování ztrácely 4 procenta a tržní hodnota společnosti tím klesla o téměř jednu miliardu dolarů. Později se společnost podle serveru CNN zotavila z nejhoršího, její tržní hodnota ale stále ztrácí 250 milionů dolarů. Ztráty jsou reakcí na rychle se šířící videozáznam násilného vyvedení pasažéra z přeplněného letadla dceřiné firmy United Airlines.

Video, které na povrch vyplavalo v pondělí, ukazuje vykázání cestujícího z nedělního letu 3411 z chicagského letiště do Louisville, na který společnost odbavila více cestujících, než kolik činila kapacita letounu. Letištní policie násilím vyvedla devětašedesátiletého lékaře Davida Daa, který se svého místa odmítl vzdát.

Několik cestujících zaznamenalo incident na svých mobilních telefonech a publikovalo video na sociálních médiích. Video ukazuje, jak policie muže přetáhla přes sedačky a vyvlekla ho za ruce a nohy uličkou, zatímco ostatní cestující proti zásahu protestují. Muž se po chvíli do letadla vrátil, podle svědků měl ale zakrvácenou tvář a choval se zmateně.

Generální ředitel United Oscar Mendez během úterka vydal tři prohlášení. V prvních Mendez poukázal na to, že zaměstnanci postupovali zavedenými postupy, za což si vysloužil kritiku nejen analytiků z oboru public relations. Ve své poslední omluvě nazval událost za „skutečně strašlivou“ a slíbil „napravit co nefunguje tak, že se to už nikdy nestane.“

Aféra přichází poté, co dopravce v pondělí vydal své dopravní údaje za březen, které hlásí nárůst o 3 % oproti předchozímu roku. Firma se navíc nyní snaží oprášit svou image poté, co se nachází několik let na posledních příčkách leteckých indexů spokojenosti zákazníků. Podnikla proti tomu kroky zahrnující lepší wifi připojení, bezplatné jídlo, prémiovou kávu nebo modernizaci letištních salónků a letecké flotily.

United Continental je třetí největší americkou leteckou společností. Denně provozuje více než 4500 letů do 339 destinací.

 

 

Zdroj: Zet, CNN

 

 

 

United po incidentu s pasažérem ztratily 250 milionů dolarů ze své tržní hodnoty Foto: EQRoy / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.