Teroristický útok v Ankaře si vyžádal 37 obětí, úřady viní Kurdy

Turecký ministr zdravotnictví Mehmet Müezzinoglu oznámil na tiskové konferenci, že nedělní bombový útok v Ankaře si vyžádal 37 obětí. Dalších 70 lidí leží v nemocnici a 15 z nich je v kritickém stavu. Podle ministra vnitra Efkana Ala za explozí v centru mohl automobil naložený výbušninami. Úřady z teroristického útoku podezřívají separatisty ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK). Její zástupci ale atentát v neděli odsoudili.

Mohutný výbuch otřásl čtvrtí Kizilay v neděli před 19:00 místního času (před 18:00). Podle ministra Aly jedoucí auto naložené trhavinami explodovalo poblíž autobusového dopravního uzlu, kde v tu dobu na zastávkách čekalo velké množství lidí.

Na místě o život přišlo 30 lidí, další čtyři podlehli svým zraněním během převozu do nemocnice. Do dnešního rána se pak počet obětí ještě o tři zvýšil.

Policie okamžitě zahájila intenzivní vyšetřování, konkrétních informací je ale jen velmi málo. Premiér Ahmet Davutoglu oznámil, že vláda má poznatky o možných útočnících k dispozici, zatím je prý ale nechce veřejnosti sdělovat. Turecká média citovala nejmenované vládní představitele, podle nichž zatím vše ukazuje na to, že za útokem mohla stát PKK či kurdští radikálové ze Sýrie.

Turecká armáda dnes oznámila, že její letadla provedla desítku náletů na tábory PKK na severu Iráku. Agentura Anadolu informovala, že policie zadržela desítky podezřelých ozbrojenců v jihotureckém městě Adana. Není však jasné, zda zatýkání přímo souvisí s nedělním útokem.

 

 

Zdroj: ČTK

Teroristický útok v Ankaře si vyžádal 37 obětí, úřady viní Kurdy Foto: ČTK/ZUMA/Osmancan Gurdogan

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.