Telefonní operátoři dosáhli svého, EK rozhodne o zpřísnění pravidel komunikačním aplikacím

Telefonní operátoři po celém světě se dlouhá léta dívali bezmocně, jak jim bezplatné komunikační aplikace berou příjmy z SMS zpráv. Čas ukázal, že nejsou schopni přijít s žádnou vlastní chatovací aplikací. Namísto toho vynakládali nátlak na regulační orgány, které by proti firmám ze Silicon Valley, jako jsou WhatsApp, Facebook, Skype nebo Viber, zakročily. Nyní to podle Forbes.com vypadá, že jejich úsilí přináší ovoce. Evropská komise se totiž na konci tohoto roku chystá oznámit revizi právních předpisů EU v oblasti soukromí a elektronické komunikace. 

V důsledku by to podle Forbesu mělo znamenat, že na komunikační služby se budou vztahovat stejná pravidla, jaké mají komunikační společnosti.

Telekomunikační společnosti si stěžují na to, že firmy ze Silicon Valley jako je Facebook vydělávají miliardy dolarů za příjmy z reklamy, kdežto operátoři vynaložili miliardy dolarů na vytvoření infrastruktury.

Omezení svobody u těchto aplikací by mohlo být podle serveru Forbes pozitivním bodem. Financil Times informovalo o tom, že aplikace budou muset rovněž následovat ustanovení o zabezpečení a důvěrnosti. Komunikační aplikace mají svůj obsah také zpřístupnit bezpečnostním složkám EU, které budou sledovat podezřelé osoby z terorismu.

Analytik Cyrus Mewawalla řekl, že Evropa čelí akutní teroristické hrozbě. Mnoho vojenských velitelů si v souvislosti s tím stěžuje na to, že americké chatovací aplikace, jako je WhatsApp, slouží teroristickým vůdcům jako platforma pro komunikaci. Z toho důvodu je logické, že se EU bude snažit regulovat tyto aplikace z hlediska národní bezpečnosti.

 

 

Zdroj: Forbes.com, Zet

Telefonní operátoři dosáhli svého, EK rozhodne o zpřísnění pravidel komunikačním aplikacím Foto: Denys Prykhodov / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.