Tajné služby si stojí za závěry vyšetřování, podle kterých Rusko podkopávalo volby

Americké tajné služby si stále stojí za svými závěry, že Rusko se vměšovalo do předloňských prezidentských voleb ve Spojených státech. Na základě toho se snažilo podkopávat americkou demokracii. Ve své prohlášení to oznámil šéf amerických tajných služeb (DNI) Dan Coats. Jedná se o reakci na pondělní summit prezidentů USA a Ruska Donalda Trumpa a Vladimira Putina. V rámci něho šéf Bílého domu sdělil, že Moskva k ovlivňování voleb důvod neměla. Jeho ruský protějšek rovněž popřel možnost jakéhokoli takového vměšování. Trump následně na twitteru napsal, že americkým tajným službám velmi důvěřuje.

"V našem posudku o vměšování Rusů do voleb v roce 2016 a jejich pokračujícím a všudypřítomném úsilí podkopat naši demokracii jsme se vyjádřili jasně," uvedl Coats. Dodal, že americké rozvědky budou nadále poskytovat pravdivá a objektivní zpravodajská hodnocení.

"Jak jsem dnes a mnohokrát dříve řekl. Mám obrovskou důvěru ve své zpravodajce. Uznávám ale také to, že ve jménu budování světlé budoucnosti se nemůžeme soustředit výhradně na minulost - jako dvě největší světové jaderné mocnosti spolu musíme vycházet," napsal Trump na twitteru.

Funkce šéfa amerických tajných služeb vznikla po teroristických útocích na USA v září 2001 a Coats ji od loňského března zastává jako v pořadí pátý. Ředitel zpravodajských služeb je hlavním bezpečnostním poradcem amerického prezidenta a jeho úkolem je koordinace civilního a vojenského špionážního aparátu.

 

Zdroj: ČTK

Tajné služby si stojí za závěry vyšetřování, podle kterých Rusko podkopávalo volby Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. CEFC se zbavila podílu v Canaria Travel

    Byznys ·

    Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel. Ten přitom loni v říjnu koupila od firmy Unimex Group a EH Group. Inf…

  2. Nové referendum? Mluvčí Mayové jej vylučuje

    Společnost ·

    Plán vlády premiérky Theresy Mayové zveřejněný minulý týden představuje jediný způsob, pomocí něhož lze docíit dohody o odchodu Británie z Evropské unie, který bude v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.