Spotify překonal hranici 50 milionů předplatitelů

Spotify se stala první hudební streamovací službou, která překonala hranici 50 milionů platících zákazníků. Pětinu z nich přitom získala za posledních šest měsíců. To jí zajistilo náskok před jejím nejbližším konkurentem Apple Music.

Spotify, jehož služby stojí 5,99 eur (160 Kč) měsíčně, ale včetně Applu čelí dalším konkurentům z řad technologických gigantů. Jsou mezi nimi Amazon Music, Google Play Music a v České republice službě Youradio. Podle serveru BBC musí také ještě Spotify dosáhnout nové licenční dohody s nahrávacími společnostmi.

Služba Apple Music měla v prosinci 2016, tedy 18 měsíců po spuštění, kolem 20 milionů předplatitelů. Za sebou pak nechává služby jako Deezer a Amazon Music. Podle analytik si ale i tyto služby získávají své předplatitele rychle.

Nevýhodou Spotify je, že velké firem jako je Google a Amazon si mohou dovolit vynaložit miliony dolarů na streaming a nepotřebují vytvářet zisk z poskytování služeb. Spotify, který příští rok může uvést své akcie na burzu, ještě nedosáhla zisku. Asi 80 % svého peněžního toku vynakládá společnost na platby licencí. Jednání s hudebními společnostmi se navíc podle analytiků dá popsat jako „křivolaké“.

Streaming na vzestupu

Streaming jako takový se ale těší velké oblibě. Celkový počet hudebních nahrávek získaných spotřebiteli pomocí streamování loni ve Spojených státech vzrostl o 76 procent. Poprvé tak překonal objem digitálního prodeje hudby. Také v Česku začínají lidé slyšet na streamingové platformy a existují i ryze české streamingové projekty jako již zmíněné Youradio. Více o českém počinu se dozvíte zde.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Spotify překonal hranici 50 milionů předplatitelů Foto: kenary820 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Elon Musk odhalil význam loga firmy Tesla

    Tech ·

    Dobře vybudovanou značku pozná každý už z jejího loga. Pro automobilky je navíc logo důležitější než pro kterýkoliv jiný segment. Elektrických automobilů značky Tesla …

  2. Hodnota bitcoinu je poprvé nad cenou zlata

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stál…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.