reklama

Spoluzakladatel studia Pixar Lasseter končí ve Walt Disney

Spoluzakladatel animačního studia Pixar John Lasseter, který stál u zrodu filmových hitů jako byly snímky Příběh hraček, Hledá se Nemo nebo Ledové království, skončí jako šéf animační sekce studia Walt Disney. Informovala o tom v pátek firma. Lasseter se ze studia Walt Disney dočasně stáhl už loni na podzim po zveřejnění zprávy, že si několik žen stěžovalo, že je obtěžoval. Od nynějška bude Lasseter ve firmě působit jen jako konzultant a na konci roku odejde úplně.

Mohlo by vás zajímat

"Uplynulých šest měsíců mi dalo příležitost zamyslet se nad svým životem, kariérou a osobními prioritami. Ačkoli jsem dál věrný umění animace a plný inspirace díky uměleckému talentu ve studiích Pixar a Disney, rozhodl jsem se, že na konci roku bude ten správný čas zaměřit se na nové tvůrčí výzvy," napsal 61letý Lasseter ve svém prohlášení.

Lasseter působí v jedné z nejvyšších funkcí studia Walt Disney od roku 2006, kdy tato firma studio Pixar koupila. Už předtím se ale stal průkopníkem počítačové animace a jeho dětské filmy vydělaly v kinech po celém světě stovky milionů dolarů. Jen od roku 2006 lidé za snímky Pixaru a jeho domovského studia Walt Disney utratili v kinech přes 14 miliard dolarů.

Když ho loni několik kolegyň obvinilo z nevhodného chování, se v interním vzkazu zaměstnancům omluvil. Uvedl však, že jeho úmysly byly vždy přátelské.

Lasseter se tak stal dalším z řady prominentních představitelů Hollywoodu, kterým ukončilo kariéru obvinění ze sexuálního obtěžování. Kampaň proti sexuálnímu násilí pod heslem #MeToo (Já také) rozpoutal loni případ filmového producenta Harveyho Weinsteina, který už byl obviněn ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů. Z nařčení ze sexuálního obtěžování se museli zpovídat například i herci Kevin Spacey a Dustin Hoffman.

 

 

Zdroj: ČTK

Spoluzakladatel studia Pixar Lasseter končí ve Walt Disney Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kdysi střídmá Čína propadá konzumerismu

    Byznys ·

    "Neviditelní chudí" je nové trendy označení, které se šíří na čínském internetu. S nádechem ironie označuje mladé lidi, kteří vydělávají více než 10 000 jüanů měsíčně …

  2. Babiš hodně slibuje, ale skutek utek

    Společnost ·

    Ve středu český prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě Andreje Babiše podruhé za sebou premiérem. Rýsuje se nám tak pozvolna nová vláda. Reportér portálu Sez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.