Společnost Alphabet se důsledkem daňové reformy v USA propadla do ztráty

Americká firma Alphabet, jež je majitelem internetového gigantu Google, se ve čtvrtém čtvrtletí propadla do ztráty. Důvodem jsou jednorázové náklady pojící se k daňové reformě ve Spojených státech. Společnost ve čtvrtek uvedla, že vykázala čistou ztrátu dosahující na 3,02 miliardy dolarů (přes 60 miliard Kč) po zisku 5,33 miliardy dolarů před rokem.

Bez zahrnutí jednorázových položek vydělala firma 9,70 dolaru na akcii. Zisk však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 9,98 dolaru na akcii.

Celkové příjmy společnosti Alphabet se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšily o 24 procent na 32,32 miliardy dolarů. Příjmy z reklamy vzrostly o téměř 22 procent na 27,23 miliardy dolarů.

 

 

Zdroj: ČTK

Společnost Alphabet se důsledkem daňové reformy v USA propadla do ztráty Foto: l i g h t p o e t / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 0,75 procenta

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky se ve čtvrtek rozhodla zvýšit úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, vzrostla o 0,25 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.