Spojené státy uvolnily pravidla pro používání elektroniky v letadlech

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) zmírnil pravidla pro používání mobilní elektroniky v letadlech. Cestující po zavedení nových pravidel aerolinkami nebudou muset vypínat veškeré své mobilní přístroje, jako mobilní telefony, laptopy, tablety či elektronické čtečky, při vzletu nebo přistávání letadla. Telefonování při letu však nadále zůstává zakázané.

Úřad uvedl, že poskytl leteckým společnostem pokyny pro uskutečnění těchto změn. Termín zavedení těchto pravidel bude záviset na jednotlivých dopravcích.

„Cestující si budou moci číst elektronické knihy, hrát hry a sledovat video na svých přístrojích během všech fází letu, s několika omezujícími výjimkami,“ uvedl FAA v prohlášení. Podle dosavadních nařízení FAA musí být veškeré elektronické přístroje vypnuté v letové hladině nižší než 10.000 stop (3048 metrů) a z mobilních telefonů se nesmí telefonovat v jakékoliv výšce. Důvodem je riziko, že by přístroje mohly rušit radiové a další systémy letadel. Nová letadla jsou však již vybavena systémy, které mají zabránit rušení, a kritici si již dlouho stěžují, že současná nařízení jsou neopodstatněná.

Podle nových pravidel FAA se elektronika bude moci používat bez omezení v letadlech, která mají ochranu před rušením. Nadále bude platit zákaz používání internetu v letové hladině nižší než 10.000 stop. Cestující také budou muset své chytré telefony a tablety přepnout do režimu "letadlo". Zakázané zůstává i telefonování z paluby, které spadá do pravomoce Federální komise pro komunikace.

Zdroj: ČTK

Spojené státy uvolnily pravidla pro používání elektroniky v letadlech Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Facebook zvýšil čtvrtletní zisky o 60 procent

    Byznys ·

    Největší světová internetová sociální síť Facebook ve třetím čtvrtletí pokračovala v přesunu z loňských ztrát do vysokého zisku. Čtvrtletní výnosy se zvýšily o 60…

  2. Spotřebitelská nálada v Německu mírně klesla

    Byznys ·

    Nálada mezi německými spotřebiteli mírně klesla, zůstala ale nedaleko nejvyšší úrovně za šest let. Uvedl to dnes výzkumný institut GfK. Mírný pokles způsobily obavy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.