Sobotka mění vládu. Odvolává Němečka a Dienstbiera

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil jména ministrů, které chce ve vládě vyměnit. Jde o ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Němečka ve funkci nahradí ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík, Dienstbiera poslanec Jan Chvojka. Premiér to uvedl dnes na tiskové konferenci

Sobotka přesně před týdnem oznámil, že se chce sejít se všemi sedmi ministry nominovanými ČSSD a bilancovat s nimi. Někteří z nich jsou podle předsedy vlády unaveni, a proto potřebují vystřídat. Dnes ráno už podobu změn oznámil politickému grémiu strany, později i prezidentu Miloši Zemanovi.

Média v posledních dnech spekulovala, že by se změny ve vládě mohly týkat právě ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Padalo ale i jméno ministryně práce Michaely Marksové, která nakonec post obhájila. 

Dienstbier kvůli avizovaným změnám ve vládě ve čtvrtek ostře vystoupil proti některým členům sociální demokracie. Tvrdí, že se ho z vlády snaží dostat část strany, vyjádřil se na Twitteru:

Twitter

 

 

Zdroj: Zet

Sobotka mění vládu. Odvolává Němečka a Dienstbiera Foto: Bohuslav SOBOTKA; Zdroj: ČTK/Deml Ondřej

reklama

Další články

  1. Rusko zablokuje stránky LinkedIn

    Byznys ·

    Ruský soud ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí o zablokování sociální sítě LinkedIn v zemi kvůli porušování zákona o uchování dat. Informaci oznámila ruská tisková agentura…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.