Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodobně dojde ve čtvrtek v rámci 64. výročí podepsání příměří na Korejském poloostrově, jež KLDR slaví jako Den vítězství.

Pchjongjang bude podle zdroje z Pentagonu s velkou pravděpodobností testovat raketu středního doletu nebo mezikontinentální balistickou raketu Hwasong-14, kterou KLDR testovala už na začátku měsíce. Jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na vládní zdroje uvedla, že známky přepravy odpalovací rampy na severu KLDR zaznamenal i Soul.

První úspěšnou zkoušku mezikontinentální balistické rakety oznámil Pchjongjang na začátku července. Podle zbrojního analytika, kterého dříve citovala agentura AP, by testovaná raketa mohla zasáhnou Aljašku. Její zkoušce byl přítomen i severokorejský vůdce Kim Čong-un.

 

 

Zdroj: ČTK

Severní Korea nejspíš odpálí další raketu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.