Sazka kvůli loterijní novele uvažuje o odchodu z České republiky

Tuzemská loterijní společnost Sazka zvažuje odchod z České republiky. Důvodem je projednávaná novela zákona, která obsahuje mimo jiné i zvýšení sazby odvodu z loterií o pět procentních bodů na 25 procent. Televizi Nova to sdělil generální ředitel Sazky Robert Chvátal. V takovém případě by tak stát podle televize ročně přišel o 1,4 miliardy korun na daních. Finanční ztrátu ve stovkách milionů by odchod Sazky znamenal i pro sportovce, protože peníze z hazardu dostává i Český olympijský výbor.

„To krajní řešení je, že by Sazka byla nucena opustit Českou republiku,“ řekl televizi Chvátal. Podle sázkových a loterijních společností by stát udělal lépe, kdyby omezil nelegální sázení na internetu a více zasáhl proti takzvaným kvízomatům, které hru o peníze kombinují s jednoduchými vědomostními otázkami.

„Státu utíkají velké peníze z nelegálního sázení na internetu, což se neřeší, a naopak se zvyšuje daňové zatížení,“ řekl Chvátal. „To je laciný postup a nejjednodušší zdanit ty legální a nezničit ty nelegální,“ dodal senátor a majitel sázkové společnosti Synot Ivo Valenta.

Loterijní novelu poslance Jana Volného (ANO), která vedle zvýšení sazby daně zdvojnásobuje denní místní poplatek za každý hrací přístroj a zařízení na 110 korun, v úterý podpořila Sněmovna v úvodním kole projednávání. Předlohu, která by měla platit od příštího roku, kritizuje zejména opoziční pravice a Hospodářská komora. Volného předloha má sloužit jako dočasná náhrada nového zákona o hazardních hrách, jehož příprava se protáhla.

 

Zdroj: ČTK

 

Sazka kvůli loterijní novele uvažuje o odchodu z České republiky Foto: ČTK/PR/Sazka

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.