Samsung představil nové hodinky Galaxy Watch, podaří se mu překonat dominanci Applu?

Jihokorejský technologický gigant Samsung minulý čtvrtek představil nový chytrý telefon Galaxy Note 9. V rámci toho ale představil i nové chytré hodinky Galaxy Watch. Ty přitom nahradí řadu Gear. Zákazníkům je nabídne ve dvou velikostech. Větší bude mít úhlopříčku displeje 46 milimetrů a ta menší varianta 42. Nabízí se nyní nová otázka. Dokáže Samsung předčít svého ústředního rivala firmu Apple, která dodávkami svých Apple Watch vévodí trhu s chytrými hodinkami. V nové infografice od serveru Statista ze dozvíte informace o dodávkách jednotlivých firem.

Kromě pánské mohutné verze nabízí Samsung i dámskou elegantní zlatou variantu. Jde o takzvanou barvu Rose Gold. Stejně jako u modelu Samsung Gear zůstály i u čerstvé novinky nadále otočné lunety. Pomocí nich lze přepínat například mezi jednotlivými aplikacemi ve vašich hodinkách.

U větší varianty se zákazníci dočkají větší kapacity baterie. Na jedno nabití by pak mohutnější verze hodinek měla vydržet až po dobu sedmu dnů (v praxi by pak mělo jít zhruba o tři dny). Menší varianta hodinek s úhlopříčkou 42 milimetrů by měla vydržet v provozu průměrně jeden den.

Zdroj: Statista

Všechny hodinky rovněž disponují slotem pro simkartu. Člověk s nimi může tak telefonovat, posílat SMS zprávy nebo sledovat notifikace bez nutnosti připojení k chytrému telefonu. Nedílnou součástí je již tradičně snímač tepu. Samsung Watch by měly být rovněž odolnější, než jejich předchůdce Gear. Nově mají odolnost pět atmosfér. Díky tomu si s hodinkami i zaplavete.

 Zdroj: YouTube / Digital Trends

Hodinky se zaměřují více na organizaci dne. Snaží se tak informovat svého majitele o blížících se schůzkách nebo událostech uložených v kalendáři. Vylepšení se také dočkalo trackování spánku.

Na českém trhu si budete moct hodinky pořídit v září. Větší verze bude stát 8,5 tisíce korun a menší 42 milimetrová verze 7,5 tisíce korun.

 

 

Zdroj: Statista, YR News

Samsung představil nové hodinky Galaxy Watch, podaří se mu překonat dominanci Applu? Foto: YouTube / Digital Trends

reklama

Další články

  1. V čele Lesů ČR stane Josef Vojáček

    Byznys ·

    Novým generálním ředitelem státního podniku Lesů ČR se stane současný ředitel Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef Vojáček (47). V pondělí to potvrdily zdroje z ved…

  2. Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky

    Komerční sdělení ·

    Moravskoslezský kraj je často spojován s drsnou průmyslovou Ostravou, ale i v tomto kraji můžeme nalézt krásné historické památky a malebnou krajinu. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.