Rukojmí z francouzského města Roubaix jsou už v bezpečí, šlo o loupežné přepadení

Všichni zajatci, které v úterý večer neznámí ozbrojenci drželi několik hodin v rodinném domě ve městě Roubaix na severu Francie, jsou už v bezpečí a útočníci byli zneškodněni. Jeden byl zastřelen a ostatní policie zatkla, uvedly bez dalšího upřesnění místní úřady. Podle policejních zdrojů nešlo o terorismus, ale o nevydařené loupežné přepadení.

Dva až tři násilníci se kolem úterní sedmé hodiny večerní pokusili vykrást rodinný dům a poté, co byli vyzrazeni a obklíčeni policií, vzali čtyři lidi v domě jako rukojmí. Zazněly výstřely a přišly zprávy o možných zraněných. Nejprve se dvěma zajatcům podařilo utéci a zbylí dva byli za dosud nejasných okolností osvobozeni, uvedla místní média.

Policie vytvořila kolem přepadeného domu velkou bezpečnostní zónu v řádu stovek metrů. Na místo dorazila speciální zásahová jednotka. Ukončení akce oznámila krátce po 22:30. Pachatelé přepadení byli dobře vyzbrojeni. Jedním ze zajatců byl ředitel místní banky. Případu se už ujali policejní vyšetřovatelé.

Dějištěm incidentu byla honosná čtvrť města Roubaix, která leží poblíž Lille u belgické hranice. Střelba vyvolala obavy vzhledem k napjaté situaci ve Francii po teroristických útocích v Paříži a k protiteroristické pohotovosti i v sousední Belgii.

 

Zdroj: ČTK

Rukojmí z francouzského města Roubaix jsou už v bezpečí, šlo o loupežné přepadení Foto: ČTK/ZUMA/David Stockman

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.