Recyklací iPhonů získal Apple minulý rok přes tunu zlata

Společnost Apple si dlouhodobě zakládá na ochraně životního prostředí a recyklaci svých produktů. Ve svém každoročním enviromentálním reportu uvádí, že za minulý rok zíslaka recyklací svých produktů více než tunu zlata.

Během oficiálního odhalení posledního iPhonu SE věnovala firma velký prostor svým enviromentálním aktivitám. V rámci oficiálního keynotu představila robota Liama, který dokáže iPhony a ostatní produkty Apple rozebrat do posledních součástek a ty pak pečlivě roztřídit a zrecyklovat. 

Nyní firma vydala svůj pravidelný enviromentální report, ve kterém se pochlubila s výsledky svého snažení. Vyplývá z něj, že za minulý rok vydolovali roboti s logem nakousnutého jablka ze starého hardwaru více než tunu zlata v hodnotě 40 milionů dolarů.

Dále pak přes 10 tisíc tun oceli, 6 tisíc tun plastů, přes 5 tisíc tun skla nebo 2 tisíce tun aluminia.

Společnost se též pochlubila faktem, že 93 % veškerých jejích závodů, kanceláří a provozů je zásobováno energií z obnovitlných zrdojů.

A toho, že to firma Apple myslí se zlatem vážně, si ve své talkshow všiml i známý komik Conan O´Brien:

 

 

 Zdroj: teamcoco.com

Recyklací iPhonů získal Apple minulý rok přes tunu zlata Foto: teamcoco.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.