Pražská muzejní noc 2014: kultura, gastronomie i zážitky

Jedenáctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 14. června 2014. Stejně jako minulý rok početné instituce nabídnou nejen prohlídky v netradičních nočních hodinách, ale i bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Muzeum Policie České republiky například nabídne pátrací hru, Národní galerie v Praze ochutnávku japonských čajů, Náprstkovo muzeum zas koncert tradiční africké hudby. Letošní nováček, Galerie FUTURA chystá umělecké grilování v zahradě, kde je vystaveno známé dílo Brown-nosing umělce Davida Černého, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze zas otestování vašich smyslů...

Letos se do Pražské muzejní noci zapojí třicet devět muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, poprvé se přidají Galerie FUTURA a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

I v roce 2014 zůstane Pražská muzejní noc věrná své základní myšlence, kterou je návštěva muzeí a galerií v netradičním nočním čase (19:00 až 1:00 hodin) a vstup a doprava zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Informační stany budou umístěny jako každoročně na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha - na Václavském náměstí v pátek 13. 6. od 12 do 19 hodin a v sobotu 14. 6. od 10 do 24 hodin, na nám. Jana Palacha jen v sobotu od 10 do 24 hodin. Pracovníci informačních stanů vám ochotně poradí, kam se zajít podívat, jak se kam dostanete i kde mají zábavný program například pro děti. K dispozici budou také mapky dopravy se seznamem zapojených institucí.

Všechny potřebné informace najdete na www.prazskamuzejninoc.cz

Zdroj: Prazskamuzejninoc.cz

Pražská muzejní noc 2014: kultura, gastronomie i zážitky Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.