Pošta opět zvýšila ceny za doručování balíků

Česká pošta od ledna zdražila posílání doporučených a cenných balíků o 10 korun. O 20 korun se pak zvýšily ceny za doručování obyčejných i cenných balíků do zahraničí. Vedle základních služeb se zvýšily ceny i u cenných balíků nad deset kilogramů a Balíky do ruky. Důvodem je růst nákladů. Oznámil to Český telekomunikační úřad.

Například poslaní doporučeného balíku o hmotnosti jeden kilogram v rámci České republiky vyjde nově na 79 korun místo 69 Kč do konce letošního roku, cenný balík do dvou kg stojí 110 Kč proti loňským 100 Kč.

O jednu korunu zdražila pošta posílání hotovosti na účet prostřednictvím poštovní poukázky A. Cena dobírky se zvýšila z 12 na 14 Kč a základní cena doplatného za nevyplacené či částečně vyplacené vnitrostátní poštovní zásilky z pěti na 15 Kč.

Související: Tržní okénko: Česká pošta na další zvýšení platů nemá. Kde chce najít úspory?

Ke zvýšení cen o jednu až tři koruny došlo také u vnitrostátních obyčejných, doporučených i cenných psaní pro uživatele poštovních služeb se Zákaznickou kartou České pošty, uživatele výplatních strojů, při úhradě cen kreditem a pro zákazníky Hybridní pošty.

Vnitrostátní ceny podnik zvedal naposled loni v květnu, kdy známka na dopis podražila o 3 Kč na 16 korun. Některé ceny doručování do zahraničí pošta naposledy zvyšovala předloni v únoru.

Pošta v roce 2015 zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o čtvrtinu na 302 milionů korun. Výnosy vzrostly o téměř šest procent na 20,26 miliardy korun.

 

 

Zdroj: ČTK

Pošta opět zvýšila ceny za doručování balíků Foto: ČTK/Ramík Drahoslav

reklama

Další články

  1. BBC: Demokratický bojkot Trumpovy inaugurace roste

    Společnost ·

    Počet amerických Kongresmanů z řad demokratů, kteří budu bojkotovat inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa, vystoupal na 26. Mnozí z nich jako důvod uvedli nedávn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.