Při home office je důležitá důvěra, zaměstnavatel se pak může dočkat příznivých výsledků

Zaměstnavatel, který umožní svému zaměstnanci provádět práci z domova musí důvěřovat, že pracuje produktivně a aktivně. Říká na rádiu Zet hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Zaměstnavatel se pak může dočkat příznivých výsledků díky tomu, že je zaměstnanec na home office více motivován. Z ekonomického hlediska pak podle Kovandy zaměstnavatel může ušetřit i za kancelářské prostory.

„Musí tam být právě ten proaktivní přístup. Jestli je to splněno, tak se může zaměstnavatel dočkat velmi příznivých výsledků, protože zaměstnanec může být motivován více právě tím domácím prostředím, ve kterém může být kreativnější, uvolněnější a podobně,“ řekl Kovanda.

Na druhou stranu jej mohou od práce rušit faktory spojené s jinými členy domácnosti. V některých případech nemusí být zaměstnanec disciplinovaný a od práce jej mohou vyrušovat faktory související s domácím prostředím. Za ně lze považovat například ostatní rodinné příslušníky. V kanceláři na druhou stranu může dohnat pracovníka k lepším výkonům činnost jeho kolegů.

Pokud zaměstnanec umožní svým podřízeným práci z domova, tak by měl také nastavit určitou bezpečnostní politiku. „Povinností zaměstnavatele je, aby si byl vědom toho, že existují nějaká rizika a aby se zaměstnavatel k tomu postavil tak, že většina dat, se kterými zaměstnanec může pracovat na dálku, je v bezpečí,“ říká bezpečnostní expert ze společnosti ESET software Petr Šnajdr.

Podle něj by si zaměstnanec měl uvědomit, že pokud pracuje na zařízení, které je firemní a je v majetku zaměstnavatele, tak musí respektovat jiná bezpečnostní pravidla. „To znamená nakládat s tím zařízením trochu jinak, být obezřetnější, dávat si větší pozor na jaké stránky přistupuje a tak dále,“ sdělil Šnajdr.  

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen Lukášem Kovandou a bezpečnostním expertem ze společnosti ESET software Petrem Šnajdrem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Při home office je důležitá důvěra, zaměstnavatel se pak může dočkat příznivých výsledků Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. FBI prolomila iPhone atentátníka ze San Bernardina

    Společnost ·

    Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se dostal do telefonu střelce z amerického San Bernardina Syeda Farooka bez pomoci jeho výrobce, společnosti Apple. Oznámilo to am…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.