Při druhé havárii Tesly hrál také roli autopilot

Automobilka Tesla ve středu uznala, že systém autopilota byl aktivovaný i během druhé havárie jednoho z jejích vozů. K ní došlo v neděli v americké Pensylvánii. Řidič i spolujezdec vyvázli se zraněním. Stalo se tak nedlouho poté, co při nehodě stejného typu vozu zemřel řidič na Floridě. I v tomto případě došlo k selhání systému autopilota.

Při incidentu v Pensylvánii narazil elektromobil Model X do svodidel a skončil převrácený na střeše v odstavném pruhu. Vyšetřovatelé došli k závěru, že během havárie byl aktivovaný systém autopilota. Kvůli němu se dostává Tesla pod kritiku, jedná se totiž o druhý případ. Na konci června zemřel při jízdě ve stejném automobilu značky Tesla čtyřicetiletý Joshua Brown. Vyšetřovatelé došli k závěru, že řidičův systém autopilota nezaznamenal kamion přijíždějící ze strany. 

Zdroj: Twitter/@elonmusk

Generální ředitel Elon Musk v případě pensylvánského incidentu předpokládá, že funkce autopilota nebyla v té době správně použita. Proto ani neuvažuje o jejím odstranění z automobilů. Listu Wall Street Journal také uvedl, že jeho společnost bude publikovat blog, který vysvětlí, jak má být technologie správné využívána. Tesla je nicméně dále v předmětu vyšetřování amerických úřadů pro bezpečnost provozu.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

 

Při druhé havárii Tesly hrál také roli autopilot Foto: betto rodrigues / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.