Personalistika Zet: Změna práce? Více peněz není všechno...

Co je pro lidi klíčové, aby se rozhodli změnit práci? Je to mzda? Je to něco jiného? Nad tématem se v pravidelném pořadu rádia ZET zamýšlejí Petr Hovorka a Jiří Landa ze společnosti Brandbakers. Pořadem tradičně provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

"Lidé mění práci, protože se chtějí mít lépe," uvedl v úvodu Petr Hovorka. Podle něj však "lépe neznamená jen to, že si vydělají více peněz, ale také to, že přijdou do lepšího prostředí, za lepším produktem, že jim ta práce bude dávat větší smysl a že budou moci růst. Každý však očekává něco jiného. Více peněz není všechno."

Petr Landa doplnil, že společnost Brandbakers se snaží do představení firem a do jejich nabídky projektovat 3 nebo 4 klíčové oblasti, které firmu charakterizují. První je smysl – proč firma existuje, co světu přináší kromě toho, že generuje nějakou dividendu pro akcionáře. Druhou je firemní kultura. Třetí je náplň práce budoucího zaměstnance. Čtvrtou oblastí je odměna, kterou bude zaměstnance pobírat. Důležitost jednotlivých položek se může lišit podle typu konkrétního člověka, kterého chce firma získat. Většinou je to mix všech čtyř kategorií.

Další informace k tématu, třeba jaké jsou  bariéry vstupu nových zaměstnanců do firmy, nebo jaké jsou pozitivní příklady candidate experience, tedy procesu náboru z pohledu uchazeče, se můžete dozvědět, pokud si přehrajete celou stopáž poslední edice pořadu Personalistika Zet. K dispozici je v playeru výše. 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Změna práce? Více peněz není všechno... Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čerstvé zprávy z katalánské fronty

    Společnost ·

    Katalánsko čekají 21. prosince velmi očekávané předčasné volby. O co v těchto volbách půjde, jaké strany mohou uspět a jak se k předčasným volbám Katalánsko vlastně do…

  2. Co prožilo Rusko v roce 2017?

    Společnost ·

    Čekání na Putina - asi tak by se dal charakterizovat končící rok na ruské politické scéně. Přinejmenším do Mikuláše - právě 6. prosince ruský prezident Vladimir Putin …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.