Příběh kávy: Kávovník si můžete vypěstovat i doma, na přímém slunci ale uhyne

Kávovník je velice citlivý na silný vítr a sluneční záření. Vadí mu rovněž chladno a mráz. Z tohoto pohledu potřebuje stálejší a teplejší klima. Kvůli tomu se převážně pěstuje v rovníkových oblastech, kde se mu daří. Tréninková manažerka v Costa Coffee Eva Jeřábková v novém pořadu Příběh kávy říká, že si jej lidé mohou vypěstovat i u sebe doma. Je zapotřebí se vyhnout přímému slunci, na kterém rostlina uhyne. 

Káva se převážně pěstuje v oblastech rovníků mezi obratníky raka a kozoroha. Arabika se pěstuje zejména ve Střední a Jižní Americe. Na území Afriky je produkce arabiky menší. Asijské státy včetně Indonésie pěstují téměř výhradně robustu. S ohledem na celosvětové sklizně kávy podíl arabiky dosahuje zhruba 75 procent.

„Káva z Afriky se vyznačuje především svěží chutí, vyšším obsahem kyselin a nižším tělem. Káva z Asie je naopak bohatší, plnější, s těžkými chutěmi a nižší kyselostí. Tam bych zařadila například Indii nebo Vietnam,“ řekla Jeřábková na rádiu Zet.

Etiopie je známa jako pravlast kávy. Na jejím území byla objevena a začala se šířit přes Rudé moře až do Jemenu. V Jemenu se poté nachází známý přístav Mokka, podle něhož kávu někdy nazýváme.

„Arabům se po dlouhou dobu dařilo uchovávat si na pěstování kávy monopol, ale zvyk popíjení se na počátku 17. století rozšířil i do Evropy. První kavárna v Česku byla otevřena v roce 1702 Turkem v Brně. Uvádí se, že to byla první kavárna otevřená v České republice a následně pár roků poté byla otevřena i v Praze,“ sdělila Jeřábková.

Kávovník je rostlinou velmi citlivou na silný vítr a sluneční záření. Vadí mu rovněž chlad a mráz. Potřebuje vhodné klima. Z toho důvodu se pěstuje v rovníkových oblastech, kde se mu daří. Některé kávovníky snáší přímé slunce lépe a některé naopak méně. Některé kávovníky se naopak schovávají pod stromy.

„Můžete si ji vypěstovat doma, ale pokud ji dáte na přímé slunce, tak uhyne,“ informovala Jeřábková. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z pravidelného pořadu Příběh kávy. Aktuální díl navštívila tréninková manažerka společnosti Costa Coffee Eva Jeřábková. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Příběh kávy: Kávovník si můžete vypěstovat i doma, na přímém slunci ale uhyne Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EU opustí společně s Británií i Severní Irsko

    Společnost ·

    Společně s Británií odejde z Evropské unie, jejího jednotného trhu a celní unie v jednom sledu rovněž Severní Irsko. V neděli o tom informoval v severoanglickém Manche…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.