Odbory německých pilotů odloží kvůli zřícenému letounu další stávky

Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) zruší po včerejším zřícení letounu společnosti Germanwings na jihu Francie plánované nové stávky v rámci koncernu Lufthansa. Agentuře DPA to řekl mluvčí odborů Jörg Handwerg. Neznamená to však, že se další stávky v budoucnu neuskuteční.

Piloti aerolinek Lufthansa, pod které patří i nízkonákladová letecká společnost Germanwings, minulý týden stávkovali střídavě na mezikontinentálních a kratších trasách proti změně důchodového programu aerolinek.. Kvůli protestu byly zrušeny i některé spoje do Prahy. Nyní ale odboráři na další stávku nemají myšlenky. "Jsme šokováni a zasaženi, a tudíž máme momentálně zcela jiné starosti," řekl Handwerg.

To ale podle něj neznamená, že by byly stávky ve vzdálenější budoucnosti vyloučeny. "Neexistuje žádná lhůta. Jenom teď máme jiné starosti, než hrozit další stávkou," dodal Handwerg.

Odborový svaz VC od loňského dubna u Lufthansy a Germanwings uspořádal 12 vln stávek. Podle DPA jde o nejintenzivnější pracovní protest v dějinách Lufthansy.

 

 

Zdroj: ČTK, DPA

 

Odbory německých pilotů odloží kvůli zřícenému letounu další stávky Foto: Yulia Reznikov / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.