Obchodní inspekce loni udělila pokuty za prodej padělků ve výši 10 milionů korun

Česká obchodní inspekce loni uložila obchodníkům za prodej padělků pokuty ve výši téměř deset milionů korun. Inspekce zabavila kolem pětadvaceti tisíc falzifikátů, jejichž prodejem by vznikla škoda ve výši zhruba 44 milionů korun.

Prodej padělků inspektoři zjistili u téměř třetiny z 1946 kontrol, zejména v příhraničních tržnicích. ČOI o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

„Vzhledem k trvalému zájmu spotřebitelů, zejména zahraničních, o levné padělky výrobků známých značek a kopie audio a videonosičů je stále dost podnikavců, kteří se snaží tuto poptávku uspokojit,“ uvedla inspekce.

Inspektoři loni prodejcům udělili za prodej falzifikátů a další provinění celkem 1111 pokut v hodnotě 9,8 milionu korun. Mezi nejčastěji padělané značky patřil Pokémon, Burberry's, Adidas či Monster High. Z hlediska sortimentu se nejčastěji porušovala práva duševního vlastnictví u oblečení, hodinek, hudebních nahrávek či obuvi.

Zdroj: ČTK

Obchodní inspekce loni udělila pokuty za prodej padělků ve výši 10 milionů korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.