O ocenění v rámci 3. ročníku soutěže Český Goodwill bude usilovat 88 subjektů, o 15 % více než loni

O půlnoci 30. června se uzavřely nominace do 3. ročníku ocenění Český Goodwill. První kolo zpracování došlých nominací ukázalo, že lidé z řad široké veřejnosti letos zaslali celkem 88 platných nominací. V porovnání s uplynulým ročníkem se jedná o nárůst více než 15 %.

Celkem bylo v prvním kole vyřazeno jen 9 nominací oproti 42 v loňském roce. Důvody pro vyřazení byly nejčastěji v duplicitě nebo zaslání nominace mimo nominační fázi, která trvala od 15. května do 30. června. Vůbec první nominace na ocenění Český Goodwill 2015 přišla už 24. dubna 2015.

Rozložení nominací na ocenění Český Goodwill 2015 podle stakeholderů zůstává přibližně stejné jako v předchozím ročníku. Mezi skupinami nominujících měli opět měli nejvýraznější zastoupení obchodní partneři (40 %), kteří v porovnání s loňskem posílili zhruba o 3 %. Následují nominující z řad zaměstnanců (26 %) a klientů (16 %). Zbývající nominace zaslali rodinní příslušníci (10 %) a přátelé nominovaných (8 %).

 

 

 

 

Mezi nominujícími mírně převažovali muži (61 %) nad ženami (39 %). Tři čtvrtiny nominujících souhlasily s informováním nominovaných o tom, kdo konkrétně je nominoval.

 

 

V průběhu letních měsíců organizátor osloví všechny platně nominované s informací o tom, že byli nominováni a s žádostí o akceptaci nominace. Následovat bude příprava medailonků těch, kteří svou nominaci přijmou a budou souhlasit s účastí v projektu Český Goodwill.

Medailonky budou v závěru srpna uveřejněny na webových stránkách projektu, kde zároveň 1. září odstartuje závěrečná fáze letošního ročníku – hlasování veřejnosti o titul Osobnost Českého Goodwillu 2015. V průběhu září se též uskuteční hodnocení odborné poroty v základních kategoriích ocenění Český Goodwill 2015 Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Slavnostní předání ocenění Český Goodwill 2015 se pak uskuteční v polovině října.

Projektu se v uplynulých letech zúčastnilo už na osmdesát firem, kterých si lidé váží. V předchozím ročníku získala největší podporu veřejnosti a titul Osobnost Českého Goodwillu 2014 Banka Milfaitová, majitelka manufaktury na výrobu výtečných domácích marmelád, které slaví úspěch u nás i po celém světě. V dalších kategoriích byli loni oceněni Otakar Moťka, majitel sázavských skláren Kavalierglass (Tradice), Jiří Antoš, zakladatel Parku Mirakulum (Inovace), Petr Horký, majitel firmy HOTTECH (Mecenáš) a Jana Erbová, majitelka společnosti AC-T servis (Partner).

 

„Manažeři by neměli zapomínat na to, že jsou lidé,“ říká oceněná manažerka Jana Erbová

 

Organizátorem ocenění je česká poradenská skupina HPCG, na transparentní průběh hlasování i celého projektu dohlíží certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Český Goodwill 2015 se koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, ministra zemědělství Mariana Jurečky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Mezi hlavní mediální partnery ocenění Český Goodwill 2015 patří také Rádio ZET a web Zet.cz 

 

 

 

Zdroj: Český Goodwill; Zet.cz

 

O ocenění v rámci 3. ročníku soutěže Český Goodwill bude usilovat 88 subjektů, o 15 % více než loni Foto: Český Goodwill 2015

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

  2. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.