O bezpečnost francouzských voleb se postará 50 tisíc policistů a 7000 vojáků

Francouzské úřady chystají na na nedělní první kolo prezidentských voleb přísná bezpečnostní opatření. Na klidný průběh voleb v 67 000 volebních místnostech bude dohlížet kolem 50 tisíc policistů a 7000 vojáků.

Podle úřadů budou na bezpečnostně rizikovějších místech členové volebních komisí vybavení mobilními kontakty na nejbližší policejní oddělení, aby mohli v případě komplikací přivolat okamžitou pomoc tam, kde zrovna členové ozbrojených složek nebudou.

Stejně jako v obchodních centrech či v jiných uzavřených prostorech s vysokou koncentrací lidí se voličům nedoporučuje sebou nosit baťohy nebo tašky. V opačném případě se musejí podrobovat kontrole jejich obsahu od pověřeného civilního úředníka.

V supermarketech a na školách dozor provádějí členové soukromých bezpečnostních agentur. Různě jsou přítomné i policejní a vojenské hlídky vybavené automatickými puškami.

Stejná opatření nejsou nicméně zavedena například v pařížském metru s jeho kilometry chodeb, kde je také velké množství lidí. Pouze průběžně z amplionů zní upozornění, aby lidé si ověřovali, že někde nezapomněli kufr či batoh.

 

 

Zdroj: ČTK

O bezpečnost francouzských voleb se postará 50 tisíc policistů a 7000 vojáků Foto: Elena Dijour / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čína jako ohromná manufaktura na automobily

    Byznys ·

    Čína je vůdčí mocností v množství vyrobených automobilů. Velkou část těchto vozidel vyrábí rovněž velcí globální hráči včetně automobilového giganta Volkswagenu. Nejvě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.