Nízká volební účast ohrožuje podle Kalouska demokracii, nahrála KDU-ČSL

Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska nízká volební účast do jisté míry ohrožuje demokracii. Zároveň ale podle něj nahrála KDU-ČSL, která má věrnou členskou základnu. Řekl to na dnešní tiskové konferenci k výsledkům senátních voleb.

„KDU-ČSL dala zprávu celé politické scéně, co při nízké volební účasti znamená široká a věrná voličská základna. Každý politický soupeř si z toho musí vzít ponaučení,“ řekl Kalousek.

Úkolem všem stran bude podle něj přesvědčit veřejnost, že nechodí hlasovat o politicích, ale sami o sobě. „Upřímně řečeno, nevím, co s tím. Nízká volební účast do určité míry demokracii ohrožuje,“ dodal.

Poděkoval také voličům TOP 09, kteří dorazili hlasovat i v druhém kole senátních voleb. TOP 09 společně se STAN získala dva senátory - Jiřího Růžičku v Praze 6 a Tomáše Czernina v Jičíně. Další zvolené senátory Jana Horníka v Karlových Varech, Petra Holečka v Mělníce a Zdeňka Nytru v Ostravě podporovala TOP 09 společně s dalšími subjekty.

 

 

Zdroj: ČTK

Nízká volební účast ohrožuje podle Kalouska demokracii, nahrála KDU-ČSL Foto: ČTK/Šimánek Vít: Miroslav Kalousek

reklama

Další články

  1. Facebook vypnul reklamu v celém Thajsku

    Byznys ·

    Sociální síť Facebook vypnula na thajském trhu veškerou reklamu. K tomuto neobvyklému kroku přistoupila po smrti tamního krále Pchúmipchona Adunjádeta, který byl nejdé…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.