Návod na úspěch: Zrušte své polovičaté zájmy, člověk nemůže vynikat ve všem

Úspěšní lidé se musí umět soustředit. Lépe tedy uděláte, pokud se budete koncentrovaně a cílevědomě soustředit na jednu dobrou myšlenku, než se snažit vědět a dělat všechno. Alespoň tak to vidí autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

Podle Kučery totiž lidé často pletou aktivitu s produktivitou. I když spousta lidí velmi tvrdě pracuje, tak výsledek nemusí být vždy nijak valný. „Neustálá pracovitost vede k nárůstu zdánlivých aktivit. Ve skutečnosti nejste výkonní, jen přeskakujete svou pozornost z úkolu na další úkol. Zvyšuje se tím pravděpodobnost, že uděláme chyby a zvyšuje se náš stres,“ dodal Toman.

Úspěchů tak podle nich nedocílíme multitaskingem. „Úplně stejně se mozek namáhá, když budeme přemýšlet, jestli půjdeme večer na pivo, nebo budeme vymýšlet strategii, která by nám mohla vydělávat měsíčně desítky či stovky tisíc,“ říká Toman. Nejlepší je tedy se soustředit na jednu podstatnou věc, kterou dotáhneme do konce.

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Zrušte své polovičaté zájmy, člověk nemůže vynikat ve všem Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Libra se po volbách propadla o dvě procenta

    Byznys ·

    Britská libra se v reakci na překvapivě slabý výsledek konzervativců v předčasných parlamentních volbách propadla vůči dolaru až o dvě procenta na nejnižší úroveň od d…

  2. Pravidla agenturního zaměstnávání se zpřísní

    Byznys ·

    Senát schválil zpřísnění pravidel agenturního zaměstnávání. Agentury budou muset zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby. Počítá s tím novel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.