Nejvyhledávanější zboží nebo služby na Googlu v každé zemi

Rozdíly zemí ve světě jsou patrné především v jejich kultuře. K té se poté pojí výrobky, které jsou pro danou zemi typické. Názorným příkladem je české pivo, turecké koberce nebo japonská elektronika. Webový server Fixr.com přinesl světovou mapu, která ukazuje, o náklady na jaké zboží se zajímají jednotlivé státy nejvíce skrze internetový prohlížeč Google. 

Funkce automatického doplňování slov u vyhledávače Google ukazuje, o co se nejčastěji jeho uživatelé zajímají. Tato skutečnost pomáhá ovšem odhalit, jaké věci jsou ve spojitosti s danými státy nejčastěji vyhledávané. Některá zjištění jsou úsměvná, u některých ovšem člověk neví, zda nemá spíše brečet.

 

Evropa

Zdroj: Fixr.com

Pro Čechy nebude žádné překvapení, že uživatelé Googlu vyhledávají nejčastěji cenu piva. Stejně tak je to i v případě Německa. Tam to bude pravděpodobně spojené s tradičním Oktoberfestem. Pro Švýcarsko jsou zase typické hodinky Rolex. V Monaku se lidé zajímají o to, na kolik je vyjde ukotvení jejich jachty. V Albánii chtějí lidé znát cenu plastiky nosu a ve spojitosti s Ruskem chtějí zjistit informace o tom, na kolik je vyjde let stíhačkou MiG.

 

Severní Amerika

Zdroj: Fixr.com

 

Ve spojitosti s Kanadou jsou nejvyhledávanějším slovem pasy. Lidé se tak zajímají o to, jak jsou nákladné pasy pro opuštění země. Ve Spojených státech amerických se zase lidé zajímají ve velké míře o patenty. Každý si zde asi chce žít svůj americký sen a patentovat si svůj výrobek, který mu zaručí vysněnou budoucnost.

 

Jižní Amerika

Zdroj: Fixr.com

V Ekvádoru jsou například populární panamské klobouky. V Brazílii a Uruguayi je hlavním předmětem zájmu cena prostituce. Ve spojitosti s Chile je na prvním místě skutečnost, kolik lidé zaplatí za kokain.

 

Asie

Zdroj: Fixr.com

 

Asie je známá pro svoji kulturní rozmanitost. Proto zde najdete mnoho rozdílných výsledků. Ve spojitosti s Libanonem se zdá být nejzajímavější cena herní konzole Playstation 3. V Kuvajtu jde zase o vozy Lamborghini. Ve spojitosti s Arménií se nejčastěji vyhledávají koberce a v Japonsku zase cena vodních melounů.

 

Afrika

Zdroj: Fixr.com

Afrika je většinou spojována s nedostatkem potravin a základních lidských potřeb. Mnozí z tohoto důvodu pravděpodobně vyvozují, že se lidé budou zajímat například o cenu vody. V případě chudé Sierra Leone mají ale lidé očividně větší zájem o nákup diamantů. V Mauritánii jde ještě o více znepokojující věc. Tamní uživatele Googlu totiž zajímá cena otroků.

 

Austrálie a Nový Zéland

Zdroj: Fixr.com

Ve spojitosti se zbožím nebo službami na Novém Zélandě je nejčastěji vyhledáváno slovo vasektomie. Jde o mužskou sterilizaci a o nejspolehlivější metodu mužské antikoncepce. V případě Austrálie se lidé naopak nejčastěji zajímají o umělé oplodnění.

 

Antarktida

Zdroj: Fixr.com

Ve spojitosti s náklady na Antarktidě lidé nejčastěji vyhledávají cenu pozemků. Uživatelé Googlu se o to zajímají i přesto, že země není do značné míry pohostinná. 

 

 

Zdroj: Fixr.com, Zet

Nejvyhledávanější zboží nebo služby na Googlu v každé zemi Foto: Fixr.com

reklama

Další články

  1. Trumpova inaugurace má být skromná

    Společnost ·

    Nově zvolený prezident Donald Trump je spojován s luxusními hotely i dramatickými reality show. Inaugurace, která ho v pátek oficiálně uvede do prezidentského úřadu, b…

  2. Pošta opět zvýšila ceny za doručování balíků

    Byznys ·

    Česká pošta od ledna zdražila posílání doporučených a cenných balíků o 10 korun. O 20 korun se pak zvýšily ceny za doručování obyčejných i cenných balíků do zahraničí.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.