Natáčením videí vydělávají miliony. Seznamte se s nejbohatšími Youtubery světa

Digitální doba s sebou přináší i generaci internetových celebrit. Není žádným tajemstvím, že takzvaní Youtubeři jsou v dnešní době jedním z nejvítanějších mediálních kanálů. Pro řadu firem jsou pak perfektním marketingovým nástrojem. Ty největší hvězdy YouTubu si díky sponzorovaným videím a reklamám mohly vybudovat ze svého koníčku slušné živobytí. Někteří si přijdou až na několik desítek milionů korun ročně.

Youtubery si k propagaci svých výrobků a přilákání zákazníků oblíbila řada firem i v České republice. Youtubeři a vlogeři obecně jsou výhodným tahem pro firmy v segmentu rychloobrátkového zboží. Podle Evy Liby z týmu sociálních médií společnosti Coca Cola jsou Youtubeři mediálním kanálem jako každý jiný. Působí ale více autenticky, proto přispívají zejména k brandingu firmy.

Díky těmto spolupracím může být Youtuber výdělečné povolání. Magazín Forbes zveřejnil žebříček deseti hvězd YouTubu, které si v loňském roce přišli na nejvíce peněz. Žebříček vychází z dat o příjmech před zdaněním.

9. Colleen Ballinger

commons.wikimedia.org

Příjem: 5 milionů dolarů

Colleen Ballinger je komička, která se proslavila svými videi jejího alter ega Miranda Sings. Postava má být satirou na YouTubová videa špatných, egoistických zpěváků, kteří natáčí sami sebe při zpěvu. Spolupracuje například s Netflixem.

9. Rhett a Link

Flickr.com

Příjem: 5 milionů dolarů

Rhett McLaughlin a Charles Lincoln Neal III představují komediální duo. Jejich nejznámějším pořadem je jejich každodenní ranní show, kterou živě vysílají každé ráno v 6 newyorského času. Rhett a Link spolupracují s firmami například Ojai Valley Taxidermy a Red House Furniture. Příležitostné sponzorství dostávají od řady velkých značek.

7. Germán Garmendia

Youtube screenshot

Příjem: 5,5 milionů dolarů

Youtuber z Chile, Germán Garmendia, je největší YouTubovou hvězdou v Latinské Americe. Komik a hudebník má dva kanály v nejsledovanější TOP20. Loni vydal knihu #Chupaelperro.

7. Markiplier

en.wikipedia.org

Příjem: 5,5 milionů dolarů

Mark Fischbach, lépe známý jako Markiplier, je herní YouTuber. Má energický styl, který zahrnuje trochu klení a velkou dávku emocí. Podle svých slov se ale chce prosadit v tradičnějších médiích jako je film

5. Tyler Oakley

Flickr.com

Příjem: 6 milionů dolarů

Zastánce práv komunity LGBTQ Tyler Oakley ve svých videích mísí komedii, pop kulturu a politiku. Velkého zastánce našel v americké moderátorce Ellen DeGeneres, která ho přivedla do svého produkčního týmu.

5. Rosanna Pansino

Youtube screenshot

Příjem: 6 milionů dolarů

Rosanna Pansino je gastronomická královna YouTubu. Ve svém pořadu Nerdy Nummies peče sladkosti připomínající postavy a předměty z videoher, televizní ch pořadů, anime, knih a filmů.

4. Smosh

Flickr.com

Příjem: 7 milionů dolarů

Komediální dvojice Smosh, ve které se představují Ian Hecox a Anthony Padilla, je jednou z prvních YouTubových senzací. Známá je pro svá komediální videa, která parodují videohry a pop kulturu. Nyní mají 7 kanálů.

3. Lilly Singh

Flickr.com

Příjem: 7,5 milionů dolarů

Youtuberka Lilly Singh dělá vše od komediálních skečů až po hudební videoklipy. Minulý rok podstoupila celosvětové turné "rip to Island Unicorn" a představila stejnojmenný celovečerní film na prémiové službě YouTube Red.

2. Roman Atwood

Youtube screenshot

Příjem: 8 milionů dolarů

Roman Atwood byl nazván "nejděsivějším vtipálkem" YouTubu. Je totiž známý pro své kruté žerty, kde předstírá, že zabil své vlastní dítě a natáčí reakce své přítelkyně. 

1. PewDiePie 

Flickr.com

Příjem: 15 milionů dolarů

Sprostý švédský videokomentátor počítačových her Felix Arvid Ulf Kjellberg dominuje YouTubu několik posledních let. Někteří ho obviňují, že svým fanouškům platí. Kjellberg o svých fanoušcích často mluví, odpovídá na jejich otázky v sekci komentáře YouTube a tvoří si vlastní komunitu.

Natáčením videí vydělávají miliony. Seznamte se s nejbohatšími Youtubery světa Foto: Youtube screenshot

reklama

Další články

 1. Praha navrhuje změnu zákona kvůli metru D

  Společnost ·

  Praha se společně s dopravním podnikem (DPP) chystá iniciovat změnu drážního zákona. Důvodem je stavba trasy metra D, která je plánována bez řidiče. To dosud zákon neř…

 2. Rozhovory o brexitu by mohly začít už v úterý

  Společnost ·

  Návrh zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie, bude s velkou pravděpodobností schválen do pondělní…

 3. Nizozemsko vykázalo tureckou ministryni ze země

  Společnost ·

  Nizozemské úřady označily tureckou ministryni pro záležitosti rodiny Fatmu Betül Sayan Kayaovou za nežádoucí osobu a eskortovaly ji do Německa, odkud do země přijela. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.