Na Václavském náměstí demonstrují stovky lidí za předčasné volby na Slovensku

Stovky lidí se v pátek vpodvečer sešly v horní části Václavského náměstí. Se slovenskými vlajkami a transparenty demonstrují za předčasné volby na Slovensku. Policie odklání dopravu. Demonstrace byla původně svolána proti vládě Roberta Fica, který ve čtvrtek podal demisi. Nyní je tématem vyhlášení předčasných voleb. Demonstrace se konají také v Bratislavě a dalších slovenských městech. Po Ficově rezignaci sestavuje nový kabinet současná tříčlenná koalice.

Mohlo by vás zajímat

Podle organizátorů protestu může ale důvěryhodná vláda vzejít pouze z předčasných voleb. „Žádná rošáda nemůže vrátit důvěru občanů,“ řekl v úvodu jeden z organizátorů.

Převážně mladí lidé zaplnili prostor náměstí pod sochou sv. Václava až po stánky v horní části Václavského náměstí. V rukou mají slovenské vlajky a transparenty s nápisy například „Fico je Mečiar, Babiš je Fico“, „Pravda nikdy nezomre“ nebo „Divadlo prenechajte umelcom“. Na podiu se střídají řečníci, akci podpořil hudební produkcí mimo jiné Miro Žbirka.

Demonstrace se v českých i slovenských městech konaly už minulý týden, lidé odsuzovali Fica a vyzývali ho k odchodu. Demonstranti také požadují nezávislé vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.

 

 

Zdroj: ČTK

Na Václavském náměstí demonstrují stovky lidí za předčasné volby na Slovensku Foto: ČTK/Kamaryt Michal

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu poprvé od konce roku 2016 klesly

    Byznys ·

    Ceny v průmyslu se letos v únoru poprvé od konce roku 2016 meziročně snížily, a to o 0,3 procenta. Ceny v zemědělství dále stoupaly, ale růst oproti lednu zpomalil. In…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.